18 Aug
Erősített a DEAC
Vajkezű bedobót igazolt a Debreceni Egyetem kosárlabdacsapata, a DEAC futsalcsapata Székelyföldön edzőtáborozott, és folytatódnak a küzdelmek a labdarúgó-bajnokságban.
18 Aug
Beck Mihály (1929–2017)
Életének 88. évében, július 31-én elhunyt Beck Mihály akadémikus, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a korábbi Kossuth Lajos Tudományegyetem volt rektora, az MTA Akadémiai Aranyérmével elismert nemzetközi hírű vegyészprofesszor.
17 Aug
Irány az Universiade!
A Debreceni Egyetem két játékosával és szakmai stábjával felvértezve megérkezett Tajvanra a magyar kosárlabda válogatott. Rajtuk kívül három sportágban állnak rajthoz az intézmény hallgatói az egyetemisták világjátékán.
Finisben az egyetemi virágkocsi
Megkezdődött a Debreceni Egyetem karneváli kompozíciójának díszítése. Teljes pompájában azonban csak augusztus 20-án láthatja a közönség, hiszen a 45 ezer szál dália az utolsó éjszaka kerül a helyére.
16 Aug
DEAC-os tervek az új szezonban
Új, hazánkban egyedülálló szakosztályokkal, komoly célokkal és fejlődő sportlétesítményekkel kezdi a 2017/18-as idényt a Debreceni Egyetem Atlétikai Clubja. Ezer igazolt versenyzőjével és újszerű kezdeményezéseivel a DEAC minta a hazai felsőoktatásban.
Tornászlányok nagy céljai
Diákolimpiai aranyérmek, egyéni és csapatgyőzelmek egyesületi színekben országos versenyeken – már eddig is óriási eredményeket értek el a Kossuth Gyakorló tornászlányai, de az év még korántsem ért véget számukra.
Okos térkép a Debreceni Egyetemről
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
Kiváló ösztöndíjasaink
Összesen 377,65 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018. tanévre meghirdetett pályázatain.
Kiváló bizonyítvánnyal tértek haza
Több mint kétszázan ismerkedtek a magyar nyelvvel és kultúrával ezen a nyáron a Debrecen Nyári Egyetemen. Az idén kilencvenéves fennállását ünneplő intézmény diákjainak 80 százaléka 90 százalék feletti eredményt ért el a vizsgán.
Sokan tekerünk a karneválra
Több mint kétszáz egyetemi polgár jelentkezett a Debreceni Virágkarnevált felvezető kerékpáros felvonuláshoz. A résztvevők a Debreceni Egyetem új logójával díszített egységes pólóban képviselik az intézményt az eseményen.

v1.0-alpha95