A gyógypedagógia kiválóságai a GYFK-n
A fogyatékossággal élők problémáiról tanácskozott több mint száz szakember pénteken a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán tartott II. Különleges bánásmód konferencián.
22 Sep
Idegenben játszanak az egyetemi csapatok
Az előző fordulóban elszenvedett vereség után idegenben javíthat a DASE és a DEAC labdarúgócsapata, a DEAC II pedig folytathatja eddigi hibátlan szereplését. Az egyetemi klub férfi kézilabdázói Algyőn lépnek pályára a bajnokság második fordulójában.
Európában egyedülálló tartamkísérlet
A homoktalajok javítására jelent megoldást a Westsik-féle vetésforgó, amit 1929-ben alakítottak ki a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Kutatóintézetében. A tartamkísérletről hét ország kutatói tanácskoznak az intézmény fennállásának 90. évfordulója alkalmából.
Konferencia a rasszizmus ellen
Száműzni a rasszizmust a stadionokból – ez a legfőbb célja a Debreceni Egyetemen tartott nemzetközi konferenciának. A program az uniós BRISWA projekt része.
Kimagasló eredményt értek el
A Debreceni Egyetem 110 hallgatója részesül a 2017/2018-as tanévre nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben a Bölcsészettudományi, valamint a Természettudományi és Technológiai Karon tanulnak.
A Kossuth Gyakorló szíve
Nyolcszáz gyerek, köztük negyven kossuthos diák szíve „dobbant egyszerre” szerdán a hallássérültekért. A Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája is csatlakozott a hallássérültek világnapja alkalmából szervezett flashmobhoz.
Nemzetközi sportnap az egyetemen
Több száz hallgató, oktató és dolgozó sportolt együtt szerdán a Debreceni Egyetemen. Második alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Egyetemi Sportnapot.
20 Sep
yoUDay – sokan várják!
Teltház lesz a Nagyerdei Stadionban. A belépőjegyek 85 százaléka már elkelt a Debreceni Egyetem tanévindító stadionshow-jára, ahol az intézmény hátrányos helyzetű gyerekeket is vendégül lát. Szeptember 27-én a könnyebb eljutáshoz a tömegközlekedést, a gyors bejutáshoz a korai érkezést ajánlják.
19 Sep
Új képzések az Egészségügyi Karon
Hiánypótló angol nyelvű mesterszakkal és határon túli, kihelyezett ápoló képzéssel bővül a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának képzési palettája a 2017/2018-as tanévben.
19 Sep
E-sport: játék és tudomány
Az informatika, a nevelés-, az orvos- és egészségtudomány is hasznosíthatja azokat a kutatásokat és tudományos eredményeket, melyek létrehozásában a Debreceni Egyetem Atlétikai Club legújabb, egyben az ország első felsőoktatási e-sport szakosztálya, a DEAC-Hackers is közreműködik.

v1.0-alpha95