19 Sep
Fejlődő sürgősségi gyermekellátás
Tizennégymilliárd forintból fejlesztik a sürgősségi és baleseti gyermekellátást az országban. A korszerűsítés a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját is érinti.
19 Sep
Amerikai delegáció az egyetemen
David Kostelancik, a budapesti Amerikai Nagykövetség követtanácsosi rangú helyettes misszióvezetője, ideiglenes ügyvivője bemutatkozó látogatáson járt a Debreceni Egyetemen. A megbeszélésen az oktatási és kutatási együttműködések folytatásáról egyeztettek.
18 Sep
Idén is lesz Science Café!
Öt év alatt 55 előadás – ez a mérlege a Debreceni Egyetem nagysikerű tudományos ismeretterjesztő sorozatának, a Science Cafénak, amely ebben a tanévben sporttörténeti érdekességekről szóló előadással folytatódik.
Felemás sportos hétvége
A három felnőtt egyetemi labdarúgócsapat közül csak a DEAC II. tudta itthon tartani a három pontot a hétvégén. A DEAC a Salgótarjántól, míg a DASE a Derecskétől kapott ki hazai pályán. A kosarasok viszont remekeltek, megnyerték a nemzetközi felkészülési tornát.
Orvosdoktorok esküje
Magyar és külföldi medikusok és medikák vették kézhez oklevelüket a Debreceni Egyetem Díszudvarán tartott diplomaosztó ünnepségen szeptember 16-án.
Egyetemi célokról a Napló vendégeként
A műszaki képzés fejlesztéséről, a tervezett nukleáris energetikai mérnök képzésről, valamint az intézmény nemzetközi kapcsolatrendszeréről is beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a Hajdú-bihari Napló üzleti klubjában. Az előadásokról a hétvégén a Haon és a napilap is beszámolt.
Együttműködés a V4 egyetemeivel
A Visegrádi Egyetemi Szövetség teljes jogú tagja lett a Debreceni Egyetem. A szervezet idei, moszkvai közgyűlésén arról is döntöttek, hogy az évente megrendezett eseménynek 2018-ban Debrecen ad majd otthont.
15 Sep
Pályán az egyetemi csapatok
A Debreceni Egyetem mindhárom felnőtt labdarúgócsapata itthon játszik a bajnokság következő fordulójában. A hétvégén már a férfi kézisek és a kosarasok is pályára lépnek.
15 Sep
yoUDay – indul a visszaszámlálás!
Visszaszámláló jelzi mostantól a Debreceni Egyetem országosan egyedülálló stadionshow-jáig hátralévő időt az Egyetem téri és a Böszörményi úti campuson. A kivetítőkön a tavalyi, első yoUDay legemlékezetesebb pillanatait is láthatják a járókelők.
13 Sep
Elismerés kiváló atlétánknak
A Debreceni Egyetem és a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola közösen köszöntötte a kiváló szezont záró Kozák Lucát, valamint edzőjét, Suba Lászlót kedden a Gyulai István Atlétikai Stadionban.

v1.0-alpha95