13 Sep
A májkutatás kiválóságai
A májbetegségek szövődményeit szeretnék megelőzni a Debreceni Egyetem kutatói, akik munkájukért hazánkban egyedüliként érdemelték ki az Európai Kiválósági Központ címet.
12 Sep
Ember és gép átalakuló kapcsolata
Az informatikai eszközök és az emberek egymásra hatását vizsgáló fiatal tudomány, a kognitív infokommunikáció kutatói tanácskoznak a Debreceni Egyetem Informatikai Karán a téma aktuális kérdéseiről, kiemelt figyelmet fordítva a virtuális valóságra.
12 Sep
Profizmus a sürgősségi ellátásban
Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója tartotta a szemeszter első előadását az ötödéves orvostanhallgatóknak hétfőn a Debreceni Egyetemen. A két intézmény a jövőben az oktatás és a betegellátás területén is szorosabb együttműködésre törekszik.
Folytatta jó szereplését a DEAC
Ismét győzött a Debreceni Egyetem labdarúgócsapata a hétvégi fordulóban. A DEAC II. 6-1-re győzött a debreceni derbin a DSC ellen, míg a DASE fájó vereséget szenvedett Monostorpályiban.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Gólyatábor, Farmer Expo, gitárosok találkozója, futballegyetem, virágkarnevál – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
Megkezdődött a 2017/2018-as tanév
Közép-Európa és a Visegrádi négyek különleges fejlődési lehetőségeiről, valamint az intézmény sorsát meghatározó együttműködésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Debreceni Egyetem vasárnapi tanévnyitó ünnepségén, ahol az elsőévesek ünnepélyes keretek között tettek fogadalmat.
Új utak az anyagtudományban
A legkorszerűbb műszaki technológiák fejlesztéséhez kutatási hátteret nyújtó Regionális Anyagtudományi Kiválósági Műhelyt hoz létre a Debreceni Egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete több mint egymilliárd forintból.
08 Sep
Felújított szobák várják a diákokat
A hétvégén költöznek be a hallgatók a Debreceni Egyetem Veres Péter Kollégiumába. A nyári hónapokban felújították az épület második emeletét, így teljes lett a több mint ötszáz fiatalnak otthont adó diákszálló rekonstrukciója.
Idegenben játszanak a győzelemért
A Debreceni Egyetem mindhárom labdarúgócsapata nyert az előző hétvégén, így bizakodva várhatják a következő bajnoki fordulót.
07 Sep
Ironheart: az ér- és szívbetegekért
Új gyógyszereket és diagnosztikai eljárásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetem szív- és érrendszeri betegségek kutatásával foglalkozó kiválóságközpontjában.

v1.0-alpha95