07 Sep
Hiánypótló agrárkutatások Karcagon
A növénynemesítések eredményeként 30 fajta 120 hibridjét állították elő az elmúlt hét évtizedben a Debreceni Egyetem karcagi kutatóintézetében. Emellett gyepkutatásokat, talajtani, technológiai és juhágazati kutatásokat is végeznek.
07 Sep
Újdonságok az élelmiszer-analitikában
A hazai mézek elemtartalmának és növényi olajok foszfor-tartalmának meghatározásáról, valamint a tokaji és egri bor- és mustminták mikroelemeinek vizsgálatáról is szó volt a V. Atomspektroszkópiai Szakmai Napon a Debreceni Egyetemen.
06 Sep
Nemzetközi mezőny - javuló pozíció
Továbbra is őrzi pozícióját, a nemzetközi oktatók és hallgatók számát értékelő kategóriában pedig javított helyezésén a Times Higher Education World University Ranking 2018-as listáján a Debreceni Egyetem.
Generációk életvezetése
Elöregedő társadalmunk problémáiról, a megoldási lehetőségekről és a Debreceni Egyetem ehhez kapcsolódó új képzéséről tartottak konferenciát kedden az egyetem nyíregyházi campusán.
Az ország legjobb gazdászai
A Debreceni Egyetem állattenyésztő BSc-szakos hallgatói nyerték meg az agrár-felsőoktatási intézmények országos gazdászversenyét. Ezzel kivívták a hannoveri EUROTIER európai állattenyésztési szakkiállításon és vásáron való részvétel jogát.
Indul az új tanév
A szeptember 10-ei tanévnyitó ünnepi szenátusi üléssel kezdődik a tanév a csaknem 30 ezres hallgatói létszámú Debreceni Egyetemen, szeptember 27-én pedig újra látványos showműsorral köszönti az intézmény jelenlegi és egykori polgárait a Nagyerdei Stadionban.
A külföldiek is Debrecent választják
Az oktatási intézmények közül a Debreceni Egyetem volt a legnépszerűbb a külföldi fiatalok körében az idei Stipendium Hungaricum programban.
04 Sep
yoUDay: Az Egyetem napja, a Te napod!
Folytatva a tavalyi kezdeményezést, idén is országosan egyedülálló stadionshow-val ünnepli meg az új tanév kezdetét a Debreceni Egyetem szeptember 27-én a Nagyerdei Stadionban.
Automaták és formális nyelvek
A programozási nyelvek elméleti és gyakorlati problémáinak megértéséről, valamit az automaták elméleti vizsgálatáról lesz szó az AFL 2017 háromnapos nemzetközi konferencián a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Hétvégi győzelmek
A múlt heti vereség után javítani tudtak a Debreceni Egyetem labdarúgó csapatai. A DEAC és a DASE is hazai pályán győzött, a DEAC II pedig idegenben szerezte meg a három pontot.

v1.0-alpha95