01 Sep
Jubileumi diplomaosztó
Gránit-, rubin-, gyémánt- és aranydiplomás agrármérnököket köszöntött szeptember 1-én, pénteken a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán.
01 Sep
Itthon javíthatnak a DEAC focistái
Jól játszottak, de nem jutottak tovább a Debreceni Egyetem kosarasai a 3X3-as World Tour Masters-en, így a főversenyen már nem léphetnek pályára. A labdarúgókra viszont újabb forduló vár a hétvégén.
Részecskefizikusok találkozója
A nagy hadronütköztetőhöz kapcsolódó elméleti és kísérleti kutatások eredményeit vitatják meg szakemberek a QCD@LHC 2017 konferenciáján, amely az idei Debrecen University Symposium.
Orvosok, kutatók tudományos fóruma
A légzésrehabilitáció újdonságai, valamint a krónikus obstriktív tüdőbetegséggel kapcsolatos genetikai kutatások a kiemelt témái annak a tudományos konferenciának, melyet hazai és nemzetközi szakemberek részvételével tartanak a Debreceni Egyetemen.
Egyetemi oktatók sportsikere
Bágyi Kinga docens három arany-, Orosz László adjunktus egy arany- és egy bronzérmet szerzett az Orvos Tenisz Világbajnokságon, az egyetemista kosarasok pedig a 3×3 World Tour Masters debreceni fordulójában léphetnek pályára.
DE jó, hogy itt vagy!
Az ország legnagyobb gólyatáborát rendezik meg augusztus 28. és szeptember 8. között a Debreceni Egyetemen. Mintegy 2300 elsőéves ismerkedik az intézménnyel és egymással az Egyetem téri campuson.
29 Aug
Újabb duális hallgatók a TTK-n
Tizenegy elsőéves kezdi tanulmányait szeptemberben duális képzésben a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. A diákok kedden írták alá hallgatói szerződésüket a cégek képviselőivel.
29 Aug
Tanévkezdés a gyakorlóiskolákban
Kettős jubileummal, korszerűsített épületekkel, új megbízott intézményvezetővel és csaknem háromezer diákkal kezdik meg a 2017/18-as tanévet a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolái.
28 Aug
Hétvégi sporteredmények
Bronzérmet szerzett 100 méter gáton a Debreceni Egyetemet képviselő Kozák Luca a Taipeiben zajló 29. Nyári Universiadén. Az egyetemi futballcsapatok viszont nem szerepeltek ilyen sikeresen a hétvégi bajnoki fordulókban.
28 Aug
Névtudósok az egyetemen
Lokalitás és globalitás a nevek világában- ez a központi témája a hétfőn kezdődött 26. Nemzetközi Névtudományi Kongresszusnak. A tanácskozást Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen rendezik meg.

v1.0-alpha95