28 Aug
Pótfelvételi: tovább nőtt a létszám
Összesen 442 hallgató került be a Debreceni Egyetemre az idei pótfelvételi eljárásban. Az intézmény népszerűségét mutatja, hogy a tavalyi eljáráshoz képest 7 százalékkal többen kezdik Debrecenben a szeptembert.
Sporthétvége - Taipeiben és itthon
Biztatóan szerepelnek a Taipeiben zajló Universiade selejtezőiben és csoportmérkőzésein a Debreceni Egyetem hallgatói, a hétvégén úszásban, atlétikában és kosárlabdában versenyeznek. A DEAC labdarúgóira közben újabb bajnoki fordulók várnak.
Fókuszban az alkalmazott matematika
A valószínűségszámítás, az elméleti és alkalmazott statisztika legújabb kutatási eredményeit és módszereit vitatják meg a tudományterület kutatói a Debreceni Egyetem Informatikai Karának nemzetközi tudományos konferenciáján.
Visszaszámlálás a gólyatáborig
Pár nap és ismét kinyit az ország legnagyobb gólyatábora a Debreceni Egyetemen. A koncertekkel, versenyekkel tarkított ismerkedési hétre két turnusban több mint 2000 gólyát várnak a szervezők.
Együttműködésben az iparral
A Debreceni Egyetem három szakot indít a szeptemberben kezdődő tanévben a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban. A képzésekről, valamint az intézmény gazdaságfejlesztési stratégiájáról is szó volt a ll. Kisvárdai Nyári Egyetemen.
24 Aug
Az igazi vészhelyzettől a helyszínelőkig
Új helyszínekkel, még színesebb és változatosabb programokkal, valamint számtalan ajándékkal és élménnyel várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat és időseket a Debreceni Egyetem szeptember 29-én, a Kutatók Éjszakáján.
24 Aug
A névtudomány kutatói Debrecenben
Első alkalommal ad otthont magyar intézmény a Nemzetközi Névtudományi Kongresszusnak. 41 országból 230 résztvevő érkezik augusztus 27. és szeptember 1. között a Debreceni Egyetemre.
Brazil módszer a Futballegyetemen
Brazil, olasz és hazai utánpótlás-képzési szakemberek mutatták be a korosztályos képzések sajátosságait a magyar edzőknek a Debreceni Egyetem és az MLSZ keddi közös edzőképzésén a Nagyerdei Stadionban.
22 Aug
Professzori sikerek a vizes vb-n
Egyéniben és váltóban is érmet nyert Bitskey István, a Debreceni Egyetem professzor emeritusa a 17th FINA Masters Világbajnokságon. Az intézmény másik két oktatója, Batta Gyula és Erdélyi Zoltán is várakozáson felül teljesített.
Fiatalok a kutatói pályán
Kutatásokba kapcsolódhatnak be, valamint megismerhetik a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar intézeteit azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek.

v1.0-alpha95