Állami elismerések augusztus 20-án
A Debreceni Egyetem professzorait, vendégprofesszorát, egykori oktatóit és díszdoktorát tüntették ki az államalapítás ünnepe alkalmából a fővárosban.
Futballsikerek az ünnepi hétvégén
Eredményes hétvégét zártak a Debrecen Egyetem labdarúgó-csapatai, a három mérkőzésen a megszerezhető kilenc bajnoki pontból hetet begyűjtöttek. A DEAC megszerezte első győzelmét az NB III-ban, a DEAC II kiütötte ellenfelét, és a DASE is szépített.
21 Aug
Az egyetem tizedszer a karneválon
Több mint 200 biciklissel és egy elektromos hajtású virágkocsival vett részt az idei virágkarneválon a Debreceni Egyetem. A hagyományt és a fejlődést jelképező kompozíció nagy sikert aratott az augusztus 20-ai menetben.
18 Aug
Erősített a DEAC
Vajkezű bedobót igazolt a Debreceni Egyetem kosárlabdacsapata, a DEAC futsalcsapata Székelyföldön edzőtáborozott, és folytatódnak a küzdelmek a labdarúgó-bajnokságban.
18 Aug
Beck Mihály (1929–2017)
Életének 88. évében, július 31-én elhunyt Beck Mihály akadémikus, a Debreceni Egyetem professor emeritusa, a korábbi Kossuth Lajos Tudományegyetem volt rektora, az MTA Akadémiai Aranyérmével elismert nemzetközi hírű vegyészprofesszor.
17 Aug
Irány az Universiade!
A Debreceni Egyetem két játékosával és szakmai stábjával felvértezve megérkezett Tajvanra a magyar kosárlabda válogatott. Rajtuk kívül három sportágban állnak rajthoz az intézmény hallgatói az egyetemisták világjátékán.
Finisben az egyetemi virágkocsi
Megkezdődött a Debreceni Egyetem karneváli kompozíciójának díszítése. Teljes pompájában azonban csak augusztus 20-án láthatja a közönség, hiszen a 45 ezer szál dália az utolsó éjszaka kerül a helyére.
16 Aug
DEAC-os tervek az új szezonban
Új, hazánkban egyedülálló szakosztályokkal, komoly célokkal és fejlődő sportlétesítményekkel kezdi a 2017/18-as idényt a Debreceni Egyetem Atlétikai Clubja. Ezer igazolt versenyzőjével és újszerű kezdeményezéseivel a DEAC minta a hazai felsőoktatásban.
Tornászlányok nagy céljai
Diákolimpiai aranyérmek, egyéni és csapatgyőzelmek egyesületi színekben országos versenyeken – már eddig is óriási eredményeket értek el a Kossuth Gyakorló tornászlányai, de az év még korántsem ért véget számukra.

v1.0-alpha95