Okos térkép a Debreceni Egyetemről
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
Kiváló ösztöndíjasaink
Összesen 377,65 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018. tanévre meghirdetett pályázatain.
Kiváló bizonyítvánnyal tértek haza
Több mint kétszázan ismerkedtek a magyar nyelvvel és kultúrával ezen a nyáron a Debrecen Nyári Egyetemen. Az idén kilencvenéves fennállását ünneplő intézmény diákjainak 80 százaléka 90 százalék feletti eredményt ért el a vizsgán.
Sokan tekerünk a karneválra
Több mint kétszáz egyetemi polgár jelentkezett a Debreceni Virágkarnevált felvezető kerékpáros felvonuláshoz. A résztvevők a Debreceni Egyetem új logójával díszített egységes pólóban képviselik az intézményt az eseményen.
14 Aug
Szezonkezdés a DEAC csapatainál
Döntetlennel debütáltak az NB III-ban az egyetemi labdarúgók, nem jutottak tovább atlétáink Londonban, a férfi futsalosoknak viszont sikert hozott a szezon az első nemzetközi mérkőzése a hétvégén.
11 Aug
Készülnek a futsalosok és a kézisek
Erdélybe utazik edzőtáborba a DEAC férfi futsal csapata, Elek Gergő együttese több mérkőzéssel hangol a bajnoki rajtra. Megkezdték a felkészülést az egyetemi klub férfi kézilabdázói is, a Balásházy két focistája pedig a válogatottal edzett a héten.
11 Aug
Gólyatábor a minőség jegyében
Beiratkozási és szakos tájékoztatók, vetélkedők, sportprogramok, koncertek, élményfürdő – csaknem 3000 részvevőt vár az ország legnagyobb gólyatáborába a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata.
10 Aug
Amerikai kosaras is érkezik
Újabb játékosokkal erősít a DEAC férfi kosárlabda együttese. A vezetőség a héten megegyezett az amerikai Isaiah Armwooddal, a Zalaegerszegről érkező Fekete Viktorral, illetve több debreceni csapattaggal is.
10 Aug
Magyar konyha, magyar tánc
Tánctanítás, daltanulás és magyaros ízek: a Nyári Egyetem négy hete alatt négy hazai tájegység zenéjével, táncaival és ételeivel is megismerkedhettek a kurzus hallgatói.
09 Aug
Első NB III-as meccsére készül a DEAC
Szombaton megkezdődik a 2017/18-as idény a DEAC futballistái számára, akik az új szezonban már az NB III keleti csoportjában bizonyíthatnak. Az egyetemi alakulat öthetes felkészülésen van túl, öt edzőmérkőzéssel hangoltak a bajnoki rajtra.

v1.0-alpha95