Az Új Selyemút Debrecenbe is elér
Az idegen- és magyar nyelvi képzési lehetőségekről, a kutatási együttműködésekről és a hallgatói, oktatói mobilitás módjairól tájékozódott az a kínai delegáció, amelyik a Bölcsészettudományi Karon tett látogatást.
Együtt az alkalmazott tudományokért
Hamburgban írta alá azt a megállapodást Bartha Elek oktatási rektorhelyettes, amely alapján a Debreceni Egyetem a CARPE konzorcium teljes jogú tagjává vált. Az együttműködés célja, hogy a partnerek közösen vegyenek részt európai uniós projektekben.
DExpo: két nap középiskolásoknak
„Mindenben telitalálat!” mottóval rendezi meg a Debreceni Egyetem idei nyílt napjait. A november 22-ei és 23-ai programra az intézmény iránt érdeklődő középiskolásokat várják.
A legjobb kapusedzőktől tanulhatnak
Michael Barda, Bartalos Béla, Hoffmann László, Sugár Tímea – világklasszis szakemberek részvételével rendezik meg a Debreceni Egyetemen a II. Nemzetközi Kézilabda Kapusedzői Konferenciát, amelyet az Európai Kézilabda-szövetség is felvett továbbképzései közé.
Sopronban is győzött a DEAC
A DEAC férfi kosárlabdázói, nem kis meglepetésre, 86-80-ra győztek Sopronban. A megye II-es labdarúgók is nyertek, de a többi labdarúgó, a futsal-, a floorball- és a kézilabdacsapat nem tudott pontot szerezni a hétvégi fordulókban.
Science Café a számok tükrében
Jubileumához közeledik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café, így nem véletlen, hogy az 5. évforduló alkalmából a számok kerülnek a rendezvény középpontjába.
Képeken a Barca magyar legendája
Debrecenbe érkezett Kubala Lászlónak, az FC Barcelona legendás labdarúgójának életét, pályafutását bemutató vándorkiállítás. A 90 évvel ezelőtt született kiváló játékos emléke előtt tisztelgő, Kubala 90 című tárlat két hétig tekinthető meg a Debreceni Egyetemen.
A hallgatói mobilitás jelentőségéről
A felsőoktatás nemzetközivé válásának egyik fontos eleméről, a hallgatói mobilitásról tartottak konferenciát a Debreceni Egyetemen. A rendezvényen jelentették be, hogy az állam újabb nyelvvizsga díját téríti vissza januártól a 35 éven aluliaknak.
Sopronba is győzni mennek Molnárék
A sereghajtó Sopronhoz látogat a DEAC férfi kosárlabdacsapata, de a debrecenieknél több kulcsjátékos szereplése is kérdéses. Az NB III-as focicsapat pedig Kazincbarcikán szerezheti meg a régen várt győzelmet.
A Figyelőben az egyetemről
A Debreceni Egyetem képzési és kutatási kínálatáról, gazdálkodásáról, kutatás-fejlesztési stratégiájáról, valamint harmadik missziós tevékenységéről is beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2018 című kiadványnak adott interjúban.