17 aug
Elismerés a debreceni agárképzésének
A 150 éves debreceni agrár-felsőoktatás kapta idén a Farmer Expó és Debrecen városa közös Nagydíját a rendezvény pénteki megnyitóján, ahol a Debreceni Egyetem legfrissebb klímaváltozás-kutatási eredményeire hívta fel a figyelmet az agrárminiszter.
17 aug
Füvön és jégen
Hatcsapatos felkészülési tornán vesz részt szerdától szombatig a DEAC jégkorongcsapata, az egyetemi együttes három nap alatt háromszor is jégre lép. Folytatódnak a küzdelmek a focibajnokságokban is.
16 aug
Kancellári interjú a Mokkában
A közelgő tanévkezdésről, az egyetem nemzetközi népszerűségéről, a slágerszakokról, valamint a szeptemberi tanévnyitó stadionshow-ról, a yoUDay-ről is beszélt Bács Zoltán kancellár a TV2 Mokka című reggeli műsorában, amely a virágkarnevál hetében Debrecenből jelentkezik.
16 aug
A DE is felkerült a Sanghaj-rangsorra
Nyilvánosságra hozták az Academic Ranking of World Universities világranglistát, amelybe idén – első alkalommal – a Debreceni Egyetem is bekerült a legjobb ezer közé. A kínai rangsor elsősorban a tudományos eredmények disszeminációjára helyezi a hangsúlyt.
15 aug
A legjobb dartsosok Debrecenben
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközponjában rendezik meg a darts felnőtt és utánpótlás nemzeti bajnokság következő fordulóját augusztus 18-án és 19-én. A színvonalas versenyen mintegy 200 sportoló indul.
14 aug
Kétkerekűvel a karneválra
Minden eddiginél több, 640 résztvevővel képviselteti magát a Debreceni Egyetem az idei Virágkarnevált nyitó kerékpáros felvonuláson. A virággal feldíszített járművek most is versenybe szállnak a „legvirágosabb bringa” címért.
Tudomány, tehetség, támogatás
A Debreceni Egyetemről benyújtott 187 sikeres pályamű 274 millió forint ösztöndíjat nyert az Új Nemzeti Kiválóság Program 2018/2019. tanévre meghirdetett pályázatain. Az egyetem további 110 millió forintnyi, a kutatásokra fordítható támogatásban részesül.
Mindenből egy
A hétvégén már teljes üzem volt az egyetem nagypályás felnőtt labdarúgócsapatainál. Elindult a megyei I. osztály, ahol egy-egy győzelem és vereség volt a fekete-fehér csapatok mérlege. Az NB III-as legénység ezúttal idegenben szerzett fontos pontot.
Kétszáz külföldi tanult magyarul
Véget ért a Debreceni Nyári Egyetem idei egy hónapos nyári kurzusa, amelyen mintegy 200 diák tanulta a magyar nyelvet, és ismerkedett a magyar kultúrával. A diákok 37 országból érkeztek, ebben az évben a kínaiak voltak a legtöbben.
10 aug
Mindenki pályára!
A hétvégén indul a labdarúgó megye I. küzdelemsorozata, amelyben idén már két egyetemi csapatnak, a DASE-nak és a DEAC II-nek is szurkolhatunk. Pályára lép az NB III-as alakulat is, jön a második forduló.