Less Nándor nyomdokaiban
Csaknem 400 általános és középiskolás diák vett részt az idei Less Nándor Földrajzversenyen. A Debreceni Egyetem fiatalon elhunyt kutatójáról elnevezett megmérettetés döntőjének ebben az évben is az intézmény adott otthon.
Borakadémia és új szakok
A karok, köznevelési intézmények, központi egységek belső költségvetése mellett egy új egyetemi kitüntetés, a Klebelsberg Kunó-díj alapításáról is döntött április 19-ei ülésén a Debreceni Egyetem Szenátusa.
Válasz a madarak szerelmi életére
A Debreceni Egyetem vezeti azt a nemzetközi kutatási programot, amely az evolúcióbiológia terén hozhat jelentős eredményeket. Az Élvonal kiválósági pályázat keretében 229 millió forintból megvalósuló program nyitókonferenciáján tíz ország kutatói tanácskoznak.
Csapatmunkával a sikerért
Nincs könnyű dolguk a DEAC kézilabdázóinak, hiszen egyik fontos és nehéz rangadó követi a másikat. Idegenben pattogtatnak ezen a hétvégén kosárcsapataink, a futsalosok és a floorball együttes is. Itthon szurkolhatunk viszont röpiseinknek és a focistáknak.
Sport elismerések
A Debreceni Egyetem két munkatársa is díjat vehetett át az egyetemi sport szervezéséért csütörtökön, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves rendes közgyűlésén.
Fókuszban a fiatalok
A játékok motiváló erejéről, a digitális családról, valamint a migráció társas kapcsolatokra gyakorolt hatásáról is szó volt a II. Nyíregyházi Ifjúságkonferencián, melyet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartottak április 19-én.
Tanulni egy életen át
Idén a Debreceni Egyetem ad otthont április 19-20. között a MELLearN – Felsőoktatási Hálózat az Életen Át Tartó Tanulásért Egyesület éves vándorkonferenciájának.
Sikeres alumni – alumni sikerek
Cégvezető, műsorvezető, igazgató – a Debreceni Egyetem egykori hallgatói, ma már saját szakmájuk ismert képviselői voltak a „Sikeres alumni - alumni sikerek” elnevezésű kerekasztal-beszélgetés első vendégei.
Szociális összefogás az egyetemen
A szociális munka és a szociálpedagógia hazai képviselői ültek egy asztalhoz a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar konferenciáján, hogy megoldást találjanak az ágazatban tapasztalható munkaerőhiányra, és a kutatási tevékenység fellendítésére.
Állásbörze és Karriernap
Kiállítók és hallgatók egyaránt sikeresnek értékelték a Debreceni Egyetemen szerdán rendezett Állásbörzét és Karriernapot, amelyen mintegy 80 cég képviselői adtak hasznos információt a több mint háromezer érdeklődőnek.