Informatikusok kaptak diplomát
A Debreceni Egyetem Informatikai Karának ünnepségével folytatódott péntek délelőtt az intézmény téli diplomaosztóinak sorozata. Mintegy 170 gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus és programtervező informatikus vette át oklevelét a Díszudvaron.
21 jan
Szinte minden a jogról az ÁJK-n
A DE Állam- és Jogtudományi Kara az ötéves osztatlan jogászképzés mellett hároméves igazságügyi igazgatási alapszakra, angol nyelvű European and International Business Law LLM-re és kétéves jogi felsőoktatási szakképzésre egyaránt várja a jelentkezőket.
Karikó Katalin felajánlása
A Debreceni Egyetemen zajló kutatásokra, illetve a tehetséggondozásra ajánlotta fel a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért kitüntetéssel járó pénzjutalmát Karikó Katalin. A magyar kutatóbiológus, a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója a díjat decemberben vette át.
Minősített agrárklaszter
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának kutatóegységei alkotta hálózat az egyetlen klaszter, amely agrár- és élelmiszertudomány területen bekerült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal TOP50 infrastruktúrái közé.
Címvédésre készülve
A Magyar Kupa final fourra készül a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata. Kosárlabdázóink Körmendre, női röplabdázóink Jászberénybe, míg férfi futsalosaink a Nyírgyulaj otthonába látogatnak. Férfi röplabdázóink idei első bajnokijukat játsszák, női futsalosaink hazai pályán gyűjthetik be a pontokat.
Tudomány és testnevelés
A testkultúráról, az egészséges életmódról, a testedzés és a mozgás jótékony élettani hatásairól is tanulhatnak a testnevelőtanár és a testnevelőtanár-gyógytestnevelő szakra jelentkezők. A Debreceni Egyetem képzése számos kutatási és elhelyezkedési lehetőséget kínál a leendő hallgatónak.
Új műszerek a GYTK-n
Csaknem egymilliárd forintért szerzett be a gyógyszertechnológiában használatos korszerű műszereket a Debreceni Egyetem egy pályázat keretében. Ezek segítségével egyebek mellett az Alzheimer-kór és a cukorbetegség gyógyításában alkalmazható hatóanyagokat tudnak kifejleszteni.
20 jan
Jó esélyekkel indul, aki a GTK-t választja
Rendkívül széles a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) képzési palettája, amely a szakképzésektől egészen a doktorképzésekig terjed. A gazdaságtudományok mellett a sport-, a bölcsészet- és az agrártudományok képzési területhez kapcsolódó szakok is megtalálhatók a karon.
19 jan
Mályvaszínben az egyetem
A Debreceni Egyetem Főépületét mályvaszínnel világítják meg, így csatlakozik az intézmény a január 17-e és 23-a közötti Európai Méhnyakrák Megelőzési Héthez. A szervezők arra hívják fel a figyelmet, hogy a betegség védőoltással és rendszeres szűrésekkel megelőzhető.
19 jan
Educatio: minDEn eddiginél nagyobb
Az eddigi legnagyobb standdal és a legnépesebb képviselettel vett részt a Debreceni Egyetem a 22. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A DE standjára – ahol a karok mellett több intézményi egység is megjelent – több ezren voltak kíváncsiak.