28 jún
Újra művészeti képzés a BTK-n
Képzési kapcsolataik bővítésére, szakmai gyakorlatok lebonyolítására és különböző kulturális projektek megvalósítására kötött együttműködési megállapodást hétfőn a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központtal.
ÁJK-diplomával a kézben
Diplomaosztót tartott a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szombaton az intézmény Díszudvarán. Összesen 224 nappalis és levelezős végzős vette át az ünnepségen az oklevelét.
Diplomaosztó a BTK-n
Alap-, mester- és tanárképzésben, valamint szakirányú továbbképzésben nappali és levelező tagozaton végzett hallgatók vehették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának diplomaosztóján. A Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségén átadták a kar kitüntetéseit is.
Népegészségügyi szakembereket avattak
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának 199 végzőse kapta meg oklevelét a pénteken megtartott diplomaosztón. Többek között népegészségügyi ellenőrök, gyógytornászok, dietetikusok, népegészségügyi, egészségügyi menedzserek tettek esküt a Díszudvaron rendezett ünnepségen.
27 jún
Bemutatkozott a Debreceni Egyetem az oktatás jövőjéről szóló nemzetközi konferencián
A Neveléstudományi Tanszék a megnyitó ünnepségen kiemelt idősávban mutatta be az Egyetemet, valamint annak nemzetközi képzéseit és kutatásait.
Orvosdoktorokat avattak
Az általános orvos képzés végzősei tettek esküt pénteken a Debreceni Egyetemen. Magyar, illetve angol nyelven folytatott képzésüket befejezve, több mint százhúszan vették át oklevelüket az Általános Orvostudományi Kar ünnepélyes tanácsülésén.
Újabb MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj a Karon
Az MTA odaítélte a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat a Neveléstudományi Tanszék adjunktusának és kutatójának, Dr. Ceglédi Tímeának.
Monográfia Kárpátalja történetéről
A Debreceni Egyetem Tanárképzési Központjának szervezésében Magyarországon elsőként mutatták be pénteken a Learning Centerben a „Kárpátalja története. Örökség és kihívások” című kötetet. A monográfia a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Történelem- és Társadalomtudományi Tanszéke, valamint a Lehoczky Tivadar Társadalomtudományi Kutatóközpont kiadásában jelent meg 2021-ben Beregszászon.
A tanév utolsó Szenátusa
Magasabb vezetői pályázatokat rangsorolt, címek és kitüntetések adományozásáról szavazott, valamint döntött a kari struktúra módosításáról a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület júniusi ülésén határozott a karok következő tanévre vonatkozó képzési programjairól is.
24 jún
Ismét volt mit ünnepelni
Egy év elteltével csütörtök este ismét összegyűltek a város-, az egyetem és a szakosztályok vezetői, edzői és sportolói, hogy közösen elevenítsék fel a DEAC újfent sikeres szezonját.