Fókuszban az egyetemi hallgatók
A Debreceni Egyetem hallgatóit támogató lehetőségekről, fejlesztési célokról, feladatokról és együttműködési területekről egyeztetett február 3-án a DE hallgatói és doktorandusz önkormányzatával az intézményt fenntartó alapítvány kuratóriuma és az egyetem vezetése.
HUSSE Konferencia és Országh László-díj átadás
A Magyar Anglisztikai Társaság konferenciája és az Országh László-díjak átadása
Ismeretlen területeken a DE TTK kutatói
Címlapján tette közzé a kémiai kutatások eredményeinek bemutatására szakosodott, neves NJC New Journal of Chemistry folyóirat a Debreceni Egyetemen működő Kémiai Glikobiológiai Kutatócsoport friss felfedezését. Az egyetemi szakemberek a C-glikozil-tetrazinok első képviselőit írták le.
Rátaláltak a győzelem útjára
Egy győzelem és egy vereség a Debreceni Egyetem jégkorongcsapatának hétvégi mérlege. Kosarasaink folytatták remek szériájukat, nyertek a női röplabdázók és futsalosok, valamint a floorballosok is. A kézilabdázók és a férfi röplabdázók kikaptak.
06 feb
Ülésezett a fenntartó alapítvány kuratóriuma
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ működési koncepciójáról, szakindításokról, valamint egyes foglalkoztatási szabályok módosításáról is szó volt a fenntartó alapítvány kuratóriumának legutóbbi ülésén.
A Műszaki Kar köszöntötte friss diplomásait
Összesen csaknem ötszázan fejezték most be tanulmányaikat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A végzősök magas száma miatt két diplomaosztó ünnepséget tartott a kar pénteken, amelyeken kitüntetéseket, elismeréseit is átadtak.
Hazai meccsdömping
Hétvégén itthon játszik bajnokit a Debreceni Egyetem jégkorong-, kosárlabda-, futsal-, floorball- és női röplabdacsapata. A kézilabdázók és a férfi röplabdázók idegenben lépnek pályára.
Egyetemi tudás, húsipari fejlesztések
Innovatív húskészítmények előállítása a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a Gulyás János és Társa Kft. konzorciumában most induló kutatóprogramnak. A hároméves projekt keretében életkorspecifikus, zsírcsökkentett, rostban és fehérjében gazdag szalámi, szárazkolbász, bajor grillkolbász és sonkakészítmények fejlesztését tervezik.
Debreceni professzor a Magyar Anglisztikai Társaság élén
Séllei Nórát, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet professzorát választotta ismét elnökének a Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE – Hungarian Society for the Study of English).
02 feb
Az MNB kiválóságai a GTK-n
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar 37 hallgatója nyerte el ebben a tanévben a Magyar Nemzeti Bank Kiválósági Ösztöndíját. Az erről szóló okleveleket csütörtökön vették át a díjazottak.