Sportos kitüntetettek
Az Év Egyetemi Sportolója lett a Debreceni Egyetem két hallgatója Kozák Luca és Senánszky Petra, Magyarits Miklós az intézmény testnevelő tanára pedig Elek Ilona Emlékérmet vehetett át a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) november 23-i díjátadó ünnepségén.
A hazai agrártudomány jövője
A kutatói utánpótlás érdekében fogtak össze a magyar agrárfelsőoktatási intézmények. A Debreceni Egyetem vezetésével indított ötéves uniós programban csaknem 800 hallgató tudományos munkáját segítik.
Rangos díj a debreceni hematológusnak
Petrányi-díjjal tüntették ki Illés Árpád professzort, a Debreceni Egyetem Belgyógyászati Intézet Hematológiai Tanszék vezetőjét. Az elismerést november 17-én, Nyíregyházán adták át a neves szakembernek.
Rangadók előtt a DEAC-osok
A Debreceni Egyetem Atlétikai Clubjának floorballosai és a férfi kézilabdázói is rangadót játszanak a hétvégén. A labdarúgócsapatok közül már csak az NB III-as csapat lép pályára, a DEAC a sereghajtó otthonába utazik.
A digitális patológia új határai
A virtuális és a kiterjesztett valóságra épülő számítógépes alkalmazásokat is használnak a jövőben a patológiai diagnosztikában. A technológiai újdonságokat az Általános Orvostudományi Kar szerdai előadásán mutatták be a szakembereknek.
Néprajz, helytörténet, muzeológia
Muzeológusok és néprajztudósok ismertették kutatásaik legfrissebb eredményeit azon a konferencián, amelyet a hagyományoknak megfelelően idén is megrendezett – ezúttal a Magyar Tudomány Ünnepéhez csatlakozva – a Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszéke.
A vizes vb szervezői oldalról
Két év és hatezer ember kemény munkája – a FINA vizes világbajnokság speciális kihívásait, eredményeit, nehézségeit mutatták be a Debreceni Egyetem hallgatóinak csütörtökön egy rendhagyó előadáson a szervezők.
Aranyérmesek és mestertanárok
A Debreceni Egyetem öt hallgatója és három oktatója részesült az Országos Tudományos Diákköri Tanács legmagasabb elismerésében. A Pro Scientia Aranyérmeket és a felkészítők Mestertanár Aranyérmét a Magyar Tudományos Akadémián adták át.
Kutatók és mérnökök fesztiválja
A Természettudományi és Technológiai Kar legújabb duális képzéseit is megismerhették azok a középiskolások, akik ellátogattak szerdán a kar iTT Kutathatsz című Természettudományi és Mérnöki Fesztiváljára.
Duális képzés az Egészségügyi Karon
Szociális munka alapszakon indít duális képzést a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A várhatóan 2018/19-es tanévben induló képzésben a hallgatók a Start Rehabilitációs Nonprofit Kft-nél szerezhetnek gyakorlatot, de további partnereket bevonását is tervezik.