Vígopera debütált a Liszt teremben
Nagyszabású előadással indította el az Universitas-Debrecen hangversenysorozatát a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Az ének mesterszakos hallgatók Mozart: A színigazgató című kétfelvonásos vígoperáját játszották a Liszt teremben, ahol most először adtak elő egészestés operát.
Emléktábla- és teremavató
Görömbei András (1945-2013) irodalomtörténész tiszteletére avatott emléktáblát Debrecen város és a Debreceni Egyetem kedden a Kölcsey Központban. A létesítmény bálterme is a professzor nevét viseli ezentúl.
Egyetemisták a Paksi Atomerőműben
A helyszínen ismerkedhettek meg a Paksi Atomerőmű négyes blokkjával a Debreceni Egyetem hallgatói, akik idén tavasszal részt vettek a Rosatom Central-Europe, a Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös atomenergetikai versenyén, a Hackatomon.
Tisztelet a jubilánsoknak
65, 60 illetve 50 éve végzett egykori hallgatóit köszöntötte a hétvégén a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az Aulában megrendezett vasárnapi ünnepségeken több mint 60-an vették át jubileumi diplomájukat.
Elhunyt Kornai János közgazdász
Életének 94. évében, hétfőn elhunyt Kornai János Széchenyi-díjas közgazdász, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a Harvard Egyetem és a Corvinus emeritus professzora, a francia becsületrend kitüntetettje, a svéd, amerikai, és más akadémiák tiszteletbeli tagja, a Debreceni Egyetem díszdoktora.
Doktorandusz konferencia a BTK-n
„Conferentia Debreceniensis Doctorandorum Iuvenum” címmel ókorral, középkorral és kora újkorral foglalkozó doktoranduszok számára rendezett konferenciát október 15-16-án a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete, valamint a Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola.
Szép sikerek és fájó vereségek
A Debreceni Egyetem férfi futsalcsapata magabiztos győzelmet aratott hazai pályán. Megszerezték első sikerüket a szezonban kézilabdázóink, míg női röplabdázóink a fővárosban diadalmaskodtak. Sajnos nem sikerült jól jégkorongozóink, kosárlabdázóink, labdarúgóink és férfi röplabdázóink mérkőzése.
Furka István (1935-2021)
Életének 87. évében, 2021. október 12-én elhunyt Furka István professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar professor emeritusa, a Sebészeti Intézet Sebészeti Műtéttani Tanszék egykori vezetője.
Nem ciki iskolapszichológushoz járni
Milyen lenne a világ iskolapszichológus nélkül? címmel iskola- és óvodapszichológusok tartottak szakmai tanácskozást a debreceni DAB Székházban. Az ország minden részéből érkezett 62 szakember a plenáris ülések mellett 13 műhely keretében tanácskozott.
FőnixFitt ötödjére is
Elindult a jegyértékesítés a sportot, a mozgást, a testedzést és ezek egészségmegőrző szerepét népszerűsítő FőnixFittre. A tömegsportrendezvényen a Debreceni Egyetem szakemberei prevenciós mozgástani foglalkozásokkal készülnek, és a legjobb fitneszedzők mozgatják meg a résztvevőket.