13 júl
Az agykutatás új területe
Az Alzheimer-kór kialakulásának megértésében is segíthet az a kutatás, amely az agy eddig ritkán vizsgált területével foglalkozik. A Debreceni Egyetemen országosan egyedülálló módszerrel vizsgálják az idegsejtek és a gliasejtek egymásra hatását.
13 júl
Egyetemi oktatók tépik a húrt
Különleges zenei közreműködőket is felvonultat a Debreceni Egyetem a Campuson: rektor, rektorhelyettes, dékán és nagykövet csap a húrok közé a fesztivál szombati napján. A fesztiválszereplésre összeállt Impact nevű formáció az Android koncertje után tolja majd a rockot.
12 júl
Rekord a Campus Sportfesztiválon
Minden eddiginél több, mintegy 1000 magyarországi és határon túli egyetemista és főiskolás nevezett az idei Campus Sportfesztiválra. A Debreceni Egyetemen rendezett július 17-18-ai sporteseményen 25 magyar és 17 külföldi intézmény hallgatói vesznek részt.
12 júl
Kutatás a biztonságos élelmiszerekért
A tejben is megtalálható, potenciálisan közegészségügyi veszélyt jelentő aflatoxin felmérését és visszaszorítását tűzte ki célul az a program, melyre mintegy 300 millió forintot nyertek a NKFIH pályázatán a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal kutatói.
11 júl
Megjelent a DEjavu nyári száma
Megújult külsővel, de a már jól ismert rovatokkal jelent meg a Debreceni Egyetem Alumni Magazinjának nyári száma. Berényi Ervin KK-elnök, a Kovács és a Pfau család, valamint az egyetem egyik legfiatalabb tehetsége is bemutatkozik a lapban
09 júl
Szórakoznak és sportolnak
Ismét lesz Campus Sportfesztivál, amelyet a Campus Fesztiválhoz kapcsolódva július 17-én és 18-án rendeznek meg a Debreceni Egyetem sportlétesítményeiben. A rendezvényre négy sportágban nevezhetnek a felsőoktatási intézmények hallgatói.
09 júl
Új szakember a mérnökképzésben
Battistig Gábor vezeti július 1-jétől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának Villamosmérnöki Tanszékét. Elsődleges célja a villamosmérnök mesterképzés elindítása a karon.
06 júl
Elismerés az egyetemi klasztereknek
Három, a Debreceni Egyetemhez kapcsolódó klaszter kapta meg az Akkreditált Klaszter címet a Pénzügyminisztérium pályázatán. A minősítésről szóló oklevelet július 5-én adták át Budapesten.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
05 júl
Campus: újdonságok az Egyetem Téren
Új helyszínen, több elsőfesztiválozóval készül a Debreceni Egyetem a Campus Fesztiválra. Az Egyetem Téren idén már a jogászok, a gyógyszerészek és az egyetemi kórház munkatársai is önálló standdal várják a tudományra (is) szomjas fesztiválozókat.