23 júl
Sport, siker, sztori – könyv a DEAC-ról
Az egyesület, az egyetemi sport történetéről készül könyvsorozat Sándor Mihály tollából a DEAC centenáriuma alkalmából. A szerző a kezdetekről és érdekes történetekről is mesélt a kötetek apropóján a hirek.unideb.hu portálnak.
Idén is népszerű volt az Egyetem Tér
Ezreket vonzott a Campus Fesztiválon, a Debreceni Egyetem „okos” fesztiválhelyszíne, ahol az érdeklődők szórakoztató formában ismerkedtek az oktató- és kutatómunkával. A nappali programok után a színpadi produkciókra is sokan voltak kíváncsiak.
Pont Ott Party 2019
Ebben az évben újra Pont Ott Party-ra hívja a felvételizőket a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. Július 24-én, szerdán a Red&White Klubban várják a felsőoktatásba jelentkezett fiatalokat, akik szeretnék együtt átélni a várakozás izgalmas pillanatait.
Megújulnak az egyetemi bejáratok
A Főépület rendszeres karbantartási programjának részeként megújulnak az egyetem eredeti, fából készült kapui. Elsőként a főbejárat hatalmas ajtóit újítják fel, emiatt most átmenetileg a háromból csak egyetlen kapu üzemel a szökőkút felől.
22 júl
Ha nyár, akkor is egyetem
Megkezdte hétfőn 92. tanévét a Debreceni Nyári Egyetem, amelyre idén 33 országból 160 külföldi hallgató érkezett, hogy elsajátítsa a magyart mint idegen nyelvet és ismerkedjen hazánk kultúrájával, történelmével.
19 júl
Indul a műszaki képzések fejlesztése
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar bővítésének, a Kémiai épület felújításának és az új járműipari laboratórium kialakításának előkészítését is tartalmazza a kormány 13 milliárd forintos oktatásfejlesztési csomagja, melyet csütörtökön ismertettek Debrecenben.
19 júl
Több milliós adomány a Campuson
Hétmillió forint gyűlt össze a Campus Fesztivál csütörtöki nyitófogadásán. A pénzből debreceni szociális intézményeket támogatnak. Az idei fesztiválon a Debreceni Egyetem 30 tudományos standdal és 40 színpadi programmal várja a résztvevőket.
18 júl
A jövő pénzügyei
A Debreceni Egyetem stratégiai partnerként vesz részt az elektronikus fizetési stratégia megalkotásában, az innovatív fizetési megoldások terjesztésében. Az intézmény vezetői erről írtak alá együttműködési megállapodást az Elektronikus Fizetési Szolgáltatók Szövetségével.
18 júl
„A rendezvény egyre izmosabb”
Véget ért a 11. Campus Sportfesztivál. Négy ország csaknem ezer hallgatója versenyzett két napon át, kedden és szerdán a Debreceni Egyetem Dóczy utcai sportközpontjában. Kispályás fociban, férfi kosárlabdában, és női tollaslabdában egyaránt debreceni aranyérem született.