Tehetségből fiatal kutató
A Debreceni Egyetem 47 doktorandusza, köztük 16 külföldi PhD-hallgató mutatta be cikktervezetét a Gazdaságtudományi Kar Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájának pénteki konferenciáján.
Élményt nyújtó oktatás
A közoktatás fejlesztését támogató MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájának ad otthont november 16. és 17. között a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Ismét pénteki meccskavalkád
Újabb triplázó pénteknek nézünk elébe, hiszen a kosarasok, a futsalosok és a jégkorongozók is hazai pályán szerepelnek a hét utolsó munkanapján. Két meccset is játszik a férfi röpicsapat és a sereghajtóhoz látogatnak kézilabdázóink.
yoUDay aftermovie – ezt látni kell!
Hallgatói programok délelőtt, stadionshow délután. Az egyetem napjának minden pillanatát újra átélhetjük a hivatalos aftermovie-kal. A Debreceni Egyetem egyedülálló tanévnyitó bulijára, a yoUDay-re idén 22 ezren voltak kíváncsiak.
Új professzorok a Bölcsészettudományi Karon
Egyetemi és főiskolai tanári kinevezéseket adott át a Debreceni Egyetem tíz oktatójának Szilvássy Zoltán rektor szerdán a Rektori Tanácsteremben.
FőnixFitt – légy egészségtudatos!
A mozgásformák kipróbálása mellett a Debreceni Egyetem szakembereinek jóvoltából a prevenció, a rehabilitáció és a szűrések is középpontba kerülnek Kelet-Magyarország legnagyobb fitneszrendezvényén. A FőnixFittet 2019. január 12-én tartják a Főnix csarnokban.
DExpo – minDEn, ami egyetem!
„MinDEnben telilatálat” mottóval rendezi meg idei nyílt napjait november 21-22-én a felvételi döntés előtt álló középiskolások számára a Debreceni Egyetem. Az intézményt bemutató programokra csaknem 5 ezer résztvevőt várnak a szervezők.
Egyetemi sportlövősikerek
Csapatban és egyéniben is remekeltek a Debreceni Egyetem sportlövői a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB). A november 12-ei budapesti versenyen az intézményt tíz hallgató képviselte.
Modern labor a gépészmérnököknek
A repülőgép-alkatrészeket tervező és gyártó Diehl Aviation Hungary gépészeti tervező laboratóriumot létesített a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszékén. A laborban a hallgatók a tervezésben alkalmazott legmodernebb technológiákkal ismerkedhetnek meg.
Irány a nagyvilág!
Idén a Debreceni Egyetem ad otthont november 14-16. között az Országos Nemzetközi Koordinátori Találkozónak, ahol a hallgatói, oktatói mobilitás aktuális kérdéseit vitatják meg a felsőoktatási intézmények nemzetközi ügyekkel foglalkozó munkatársai.