Adatvédelem felsőfokon
Csaknem harminc hazai felsőoktatási intézmény adatvédelmi tisztviselői vettek részt azon a fórumon, melyet a Debreceni Egyetem hívott életre első alkalommal. A csütörtökön Mádon tartott tanácskozáson a GDPR kapcsán felmerülő kérdéseket vitatták meg.
Konfuciusz Intézet nyílt a DE-n
A kínai nyelv oktatása, a kínai kultúra népszerűsítése és megismertetése a legfontosabb célja a Debreceni Egyetemen létrehozott Konfuciusz Intézetnek. A Debreceni Egyetem és a kínai Tiencsini Idegen Nyelvi Egyetem közötti kulturális és oktatási együttműködésének eredményeként megalakult Konfuciusz
Vasárnapi focicsemege
Városi rangadót rendeznek vasárnap kora délután a Nagyerdei Stadionban, ahol a DEAC a DVSC II. vendége lesz a labdarúgó NB III-ban. Elkél a szurkolás a kosárcsapat szombati, hazai találkozóján illetve a junior amerikaifocisták bajnoki döntőjén is.
DExpo – minDEn az egyetemről
A felvételi döntés előtt álló középiskolások számára idén is megrendezi nyílt napjait, a DExpo-t a Debreceni Egyetem. November 20-21-én az ide látogató végzősök számtalan program segítségével ismerkedhetnek meg az intézménnyel.
Bemutatkozott a „Debreceni modell”
A Debreceni Egyetem Mentálhigiénés Központjának munkájával, eredményeivel, terveivel is megismerkedhettek az érdeklődők a Felsőoktatási Tanácsadási Egyesület (FETA) Diáktanácsadók vándorműhelye záró rendezvényén, amelyet csütörtökön tartottak a Főépület Aulájában.
A tudomány ünnepe Nyíregyházán
Nemzetközi interdiszciplináris konferenciát tartott a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara november 14-én, a nyíregyházi Megyeházán. Az egyetem, a régió, valamint a kar határon túli partnereinek szakembereitől több mint harminc előadás hangzott el.
DE-NI: folytatódik a közös munka
Öt évre szóló stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és az NI Hungary Kft. A szerződést a high-tech iparvállalat új épületének csütörtöki átadó ünnepségén írta alá Szilvássy Zoltán rektor és Ábrahám László ügyvezető.
Területi Innovációs Platform alakult
A Debreceni Egyetemen hozta létre új Területi Innovációs Platformját a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával. A megállapodást Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Sebők Katalin, az NKFIH elnökhelyettese írta alá.
Adj le dupla kalóriát!
Hozz egy csokit és sportolj ingyen az UniFitben! Jótékonysági gyűjtés indult rászoruló gyerekek számára, melynek keretében egy alkalommal térítésmentesen használhatják a fitnesz részleget azok a hallgatók, akik még nem jártak a centrumban.
Történelem a kutatások tükrében
„A Horthy-rendszer születése” címmel rendez tudományos konferenciát csütörtökön a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete. A tanácskozás középpontjában a 100 évvel ezelőtti események állnak, a legújabb kutatási eredmények tükrében.