Méltó helyen az ódon üvegablakok
Újraavatták Róth Miksa 1920-as évekből származó szecessziós üvegablakait a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A híres üvegfestő alkotásai ezentúl a régi sebészeti klinikán található Reumatológiai Tanszék folyosóját díszítik.
Kínai évnyitó a Nyári Egyetemen
A Debreceni Nyári Egyetem évek óta folyamatosan bővíti kapcsolatrendszerét a kínai egyetemekkel.
yoUDay: minőség és profizmus
Hetek óta próbálnak a fellépők, hogy a legszínvonalasabb színpadi show-t mutathassák be szeptember 18-án, a Debreceni Egyetem egyedülálló tanévnyitóján, a yoUDay-n, a Nagyerdei Stadionban. A monumentális műsorra már csak küzdőtéri jegyek kaphatók.
Munkába állt a „TEKNŐS"
Átadták a Debreceni Egyetem Sportgazdasági-Menedzsment és Teniszközpontját a Böszörményi úti campuson. A 860 millió forintos beruházást a kormány több mint 260 millióval támogatta.
Emléknap Julow Viktor tiszteletére
Tisztelői, barátai, tanítványai, egykori kollégái emléktábla-avatással és emléküléssel tisztelegtek Julow Viktor irodalomtörténész (1919-1982) születésének 100. évfordulója alkalmából szeptember 13-án a Fazekas Mihály Gimnáziumban és a Debreceni Egyetemen.
100 év ünnepe
Centenáriumi gálaesttel kezdte a szezont a DEAC pénteken, az egyetem aulájában, ahol megemlékeztek az alapító elődökről is. Az évadnyitó ünnepségen díjakat is átadtak a klub vezetői.
Sikeres jeges rajt
Megküzdött a három pontért a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata az Erste Liga vasárnapi nyitányán. Döntetlennel kezdett a kézilabdacsapat, és újabb bravúrral a Magyar Kupa címvédőjét is legyőzték a futsalos lányok.
Várják a jövő informatikushallgatóit
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásoknak indít térítésmentes szakköröket a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A különböző témájú foglalkozásokon a pályaválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek az informatika tudományának alapjaival.
Kínai kapcsolat
Együttműködést igazoló plakettet kapott a Kínai (Fujian) - Magyar Gazdasági és Kereskedelmi Konferencián a Debreceni Egyetem. A tábla szerint a DE a Fujian Chuanzheng Communications College kínai intézménnyel működik együtt.
Kezd a jégkorong- és a kézicsapat is
Hétvégén kezdődik a szezon a DEAC férfi kézilabdázói és jégkorongozói számára. Előbbi idegenben, utóbbi hazai pályán kezdheti gyűjteni a bajnoki pontokat. Először szerepel hazai közönség előtt az NB I-es női futsalcsapat is.