Debrecen – Bloomington: közös nyelvi kurzus
Sikeresen zárult a Nemzetközi Szóbeli Készségeket Fejlesztő Program (International Speaking Skills Development Program), amelyet már második alkalommal szervezett meg közösen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és a bloomingtoni Indianai Egyetem (Indiana University Bloomington, USA).
Idegenbe utaznak
A Debreceni Egyetem labdarúgói a Sényő otthonában vendégszerepelnek vasárnap, és ugyanezen a napon a kézilabdázók Balatonfüreden lépnek pályára. Férfi futsalosaink hétfőn Veszprémben gyűjthetik be a három pontot.
Új tanszék az Informatikai Karon
Speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet hoz létre az NI Hungary a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, hogy segítse a gazdaságinformatikus, a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus Bsc- és Msc-szakos hallgatók képzését. Az amerikai vállalat emellett egy új számítógépes tanterem kialakítását is támogatta több mint 4 millió forint értékű adományával.
Genetikai vizsgálatok a hatékonyabb pontytermelésért
Hazánk őshonos pontytájfajtái jelentős genetikai tartalékokkal rendelkeznek – derült ki a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központ kutatóinak vizsgálatából. A DE szakembereinek eredményei kitörési lehetőséget jelenthetnek a hazai halgazdálkodásnak.
Fejlődés a családban
Oktatás a családban, család az oktatásban címmel rendezett közös nemzetközi konferenciát a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara, valamint a krakkói II. János Pál Pápa Egyetem. A kétnapos tanácskozáson egyebek mellett a neveléstudomány, a szociálpedagógia és a szociológia területén mutatják be legfrissebb kutatási eredményeiket a szakemberek.
„Legyél te is életmentő”
Első helyen végeztek a Megyei Elsősegélynyújtó Versenyen a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának mentőtiszthallgatói. A fiatal tehetségek győzelmüknek köszönhetően az országos döntőben képviselhetik az intézményt.
Reumatológiai szakmai fórum Debrecenben
Nyolcvanöt előadás hangzik el a reumatológia, az immunológiai és a határterületek betegségeinek terápiás lehetőségeiről az idei Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon (DROP). A háromnapos tanácskozáson mintegy 400 szakember vesz részt. A 9. alkalommal megrendezett kongresszus megnyitóját kedd este tartották a Kölcsey Központban.
Kitüntetett klinikai szakemberek
Kimagasló szakmai munkájáért miniszteri kitüntetést vehetett át a Debreceni Egyetem Klinikai Központ három orvosa: Tóth Judit, Jenei Zoltán és Lőrincz Ádám. Az elismeréseket kedden Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere adta át Budapesten.
Mérnöki szimuláció a tervezésben
Az ipar legtöbb területén alkalmazható úgynevezett számítógépes mérnöki szimulációról tartottak szakmai napot kedden a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A rendezvényen az intézmény több mint 70 ipari partnere képviseltette magát.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.