Jogi kutatás a köz szolgálatában
A hatékony kormányzás, illetve az állami erőforrások elosztásának tudományos elméleti és gyakorlati kérdéseit vitatták meg a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán rendezett konferencián.
Elhunyt Sziki Gusztáv
Életének 90. évében, 2018. szeptember 11-én elhunyt Sziki Gusztáv agrármérnök professzor, a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Kar egykori dékánja, számos díj és kitüntetés birtokosa.
Magasabb fokozatba kapcsolnak
Erdélyi dupla vár a DEAC jégkorongcsapatára, ismét hazai pályán játszanak a floorballozók, és Magyar Kupa meccset vív a focicsapat. A hét zárásaként pedig végre a DESOK-ban is bemutatkozik a DEAC férfi kézilabdacsapata az idei kiírásban.
Kutatók Éjszakája 2018
Három városban, 15 helyszínen, csaknem 120 különleges programmal várja az érdeklődőket szeptember 28-án, a Kutatók Éjszakáján a Debreceni Egyetem. Az intézmény már 12. alkalommal csatlakozik a programsorozathoz.
Hunyadi Mátyás és kora
A 2018-as Mátyás király-emlékév programjaihoz kapcsolódva rendez kétnapos tudományos konferenciát a legendás reneszánsz uralkodóról szeptember 20-21-én az MTA-DE Lendület Kutatócsoportja.
Az egyetemi sport szolgálatában
Több mint 30 sportág 30 ezer négyzetméteren. Ketrecfoci és pétanque-pályák, valamint teqball-asztalok is várják a sportolni vágyó hallgatókat és oktatókat a Debreceni Egyetem Dóczy József utcai sporttelepén.
Telt ház lesz a yoUDay-en
Az ülőhelyekre szóló jegyek szinte mind elfogytak, már csak a küzdőtérre lehet belépőt venni a Debreceni Egyetem tanévnyitó stadionshow-jára. A küzdőtéren idén először lesznek nézők, akik testközelből élvezhetik a látványos, monumentális műsort.
Megszépülnek a Főépület folyosói
Saját forrásból, mintegy 125 millió forintból újul meg a Debreceni Egyetem impozáns Főépületének előcsarnoka és árkádos folyosórendszere. A 2019 júliusáig tartó munkálatok során 9500 négyzetméternyi felületet festenek le a szakemberek.
Határtalan nyelvi kapcsolat
Négy napos konferenciát tart a Debreceni Egyetem a határon túli, magyar nyelven oktató intézmények számára szeptember 17-20. között. Az eseményen a magyarországi oktatási rendszer bemutatása mellett napirenden lesznek a tanárképzés és a tanártovábbképzés kérdései is.
Sokpontos hétvége
Mindkét meccsükön nyertek a jégkorongozók, meglepetésrajtot vett a férfi kézicsapat, és megszerezte első győzelmét a futsalegyüttes is. Ponttal gazdagodtak az NB III-as labdarúgók és az élvonalban rajtoló floorballos fiúk is.