Food Day – több, mint gasztrofeszt
Egy nemzetközi kulináris kavalkád, ahol nemcsak a világ ízeivel, hanem a Debreceni Egyetem multikulturális közösségével is megismerkedhet – ez az International Food Day, amely május 3-án ismét az Egyetem téren várja a látogatókat.
Agrár OTDK – debreceni siker
A Debreceni Egyetem hallgatói nyerték a legtöbb díjat a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Gazdaságtudományi és az agrárkar tehetségei összesen 23 dobogós helyezést és 14 különdíjat szereztek a tudományos fórumon.
Jótékonysági futásra hív a DEAC
Gyűlnek a nevezések a DEAC május 1-jei Családi és Futónapjára, amelyen a koraszülöttek korszerű ellátását támogathatják a résztvevők. A rendezvényen a klub sportolói is ott lesznek, addig azonban még több csapatra kihívások várnak.
Állásbörze: segítség a karrierépítéshez
Állás- és szakmai gyakorlati lehetőségekkel várják a hallgatókat a kiállító cégek a Debreceni Egyetem tavaszi állásbörzéjén. Az érdeklődők próba-állásinterjúkon is részt vehetnek és az önéletrajzuk megírásához is segítséget kaphatnak.
Rézfúvósok és ütősök Debrecenben
Az ország csaknem 90 trombitás, kürtös, harsonás, tubás és ütőhangszeres növendéke versengett két napon át a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. A Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozó és Verseny kiemelt esemény évről-évre a közép- és felsőoktatásban tanulók számára.
Round University Ranking 2019
A tavalyi eredményen csaknem 50 helyet javítva az 538. helyezést érte el a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2019-es felsőoktatási világrangsorán, amelyet szerdán hozott nyilvánosságra a moszkvai székhelyű független szervezet.
Összekötő kapocs a magyar nyelv
Hamarosan kínai hallgatók kezdhetik meg tanulmányaikat magyar nyelven a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán. A már meglévő együttműködési megállapodás bővítéséről kedden tárgyalt a kar vezetése a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének (BISU) delegációjával.
A jövő agrárkutatói Debrecenben
A szakminiszter szerint a Debreceni Egyetemnek multidiszciplináris jellegéből adódóan hatalmas a szerepe abban, hogy az agrárium megtalálja a válaszokat a globális kihívásokra, hiszen ez csak a társtudományokkal együtt sikerülhet. Nagy István nyitotta meg az OTDK Agrártudományi Szekcióját.
Megvan az első siker
Legyőzte a Budapest Wolves II. együttesét a DEAC amerikaifutball-csapata, a srácok ezzel megszerezték első győzelmüket az idei bajnokságban. Továbbra is nagyszerű formában vannak a futsalos lányok, ezúttal 9-1-re nyertek, s újra listavezetők.
A magyar nyelv támogatása
Idén is több mint száz ajándékkönyvvel ismerte el a Felvidéken élő magyar diákok teljesítményét a Debreceni Egyetem két professzora. Jávor András és Bartha Elek csaknem 20 éve támogatja a Szép Magyar Beszéd versenyt.