A Pénzügyminisztérium díjazta a GTK-s hallgatót
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatója nyerte el a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjat. Gyulai Ágnes Varga Mihály pénzügyminisztertől vette át az elismerését Budapesten.
Kihelyezett kuratóriumi ülés a GYTK-n
Az ezredfordulón létrejövő debreceni gyógyszerészképzés jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt két évtizedben, a jövője pedig még ígéretesebbnek tűnik – hangzott el a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán csütörtökön, ahol kihelyezett kuratóriumi ülést tartott az intézményt fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány.
Debreceni kutatók új elmélete
A rangos nemzetközi tudományos folyóirat, a Biological Reviews kiemelt helyen foglalkozik a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar azon kutatásával, mely az erdőssztyeppek kialakulásának és tartós fennmaradásának okait vizsgálja.
Ezúttal pontokért zajlik a küzdelem
A Debreceni Egyetem labdarúgói ismét a Jászberénnyel találkoznak, ezúttal a bajnokságban. Férfi futsalosaink a Kecskemétet, kézilabdázóink az Ajkát fogadják a hétvégén.
Sikeres karrier egy változó világban
Panelbeszélgetés a Debrecen BSC Kerekasztal képviselőivel.
Lucerna mint alternatív fehérjebomba
Alternatív fehérjeforrás és takarmány előállítása, valamint újgenerációs technológiai eljárás kidolgozása volt a célja annak az ötéves kutatás-fejlesztési programnak, amelynek keretében a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar szakemberei a lucerna feldolgozásának új lehetőségeit kutatták.
Tudomány Ünnepe a DE BTK-n
Kari kitüntetések, szakmai díjak, tudományos elismerések átadása mellett az új docensek és adjunktusok vehették át megbízásukat a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett keddi eseményén.
Fókuszban a hasznosítás: kutatói ötleteket támogat az egyetemi innovációs alap
Az egyetemi kutatók innovatív kutatási projektjeinek megvalósítására 12 millió forint támogatás nyerhető el a Debreceni Egyetem Innovációs Alap (DEINA) finanszírozásával. A jelentkezés október 10-ig tart.
Európai Sporthét a Debreceni Egyetemen is
Idén is bekapcsolódhatnak a debreceni egyetemi polgárok a #BeActive eseményeibe. Az Európai Unió legnagyobb szabadidősport-programja szeptember 23-án, pénteken kezdődik. Hallgatók, oktatók, dolgozók is nevezhetnek, kilenc sportágban.
Az információsszabadság „titkai” az ÁJK-n
A Debreceni Egyetem adott otthont kedden a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság információszabadsággal kapcsolatos szakmai rendezvényének, amelynek szervezésében közreműködött a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, valamint a Kancellária GDPR Központja.