Telt ház az egyetemen
Zsúfolásig megtelt a Debreceni Egyetem Díszudvara szerdán délelőtt: a DExpóra érkező vidám középiskolások, aggódó szülők és gondos pedagógusok vették birtokba a nyílt napon a Főépületet.
Pallagról indultam 2017
Sikeres üzletemberek, elismert oktatók és kutatók, illetve kiváló sportolók árulták el a Balásházy diákjainak, hogyan építették fel karrierjüket, és milyen alapot adott mindehhez a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája.
Doktoravató ünnepség
Doktori és habilitált doktori, professor emeritus címeket, egyetemi kitüntetéseket is átadnak november 25-én, a hagyományos őszi doktoravató ünnepségen, amelyet most is élőben, online közvetít a Debreceni Egyetem Multimédia E-learning Technikai Központja.
Az Új Selyemút Debrecenbe is elér
Az idegen- és magyar nyelvi képzési lehetőségekről, a kutatási együttműködésekről és a hallgatói, oktatói mobilitás módjairól tájékozódott az a kínai delegáció, amelyik a Bölcsészettudományi Karon tett látogatást.
Együtt az alkalmazott tudományokért
Hamburgban írta alá azt a megállapodást Bartha Elek oktatási rektorhelyettes, amely alapján a Debreceni Egyetem a CARPE konzorcium teljes jogú tagjává vált. Az együttműködés célja, hogy a partnerek közösen vegyenek részt európai uniós projektekben.
DExpo: két nap középiskolásoknak
„Mindenben telitalálat!” mottóval rendezi meg a Debreceni Egyetem idei nyílt napjait. A november 22-ei és 23-ai programra az intézmény iránt érdeklődő középiskolásokat várják.
A legjobb kapusedzőktől tanulhatnak
Michael Barda, Bartalos Béla, Hoffmann László, Sugár Tímea – világklasszis szakemberek részvételével rendezik meg a Debreceni Egyetemen a II. Nemzetközi Kézilabda Kapusedzői Konferenciát, amelyet az Európai Kézilabda-szövetség is felvett továbbképzései közé.
Sopronban is győzött a DEAC
A DEAC férfi kosárlabdázói, nem kis meglepetésre, 86-80-ra győztek Sopronban. A megye II-es labdarúgók is nyertek, de a többi labdarúgó, a futsal-, a floorball- és a kézilabdacsapat nem tudott pontot szerezni a hétvégi fordulókban.
Science Café a számok tükrében
Jubileumához közeledik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café, így nem véletlen, hogy az 5. évforduló alkalmából a számok kerülnek a rendezvény középpontjába.
Képeken a Barca magyar legendája
Debrecenbe érkezett Kubala Lászlónak, az FC Barcelona legendás labdarúgójának életét, pályafutását bemutató vándorkiállítás. A 90 évvel ezelőtt született kiváló játékos emléke előtt tisztelgő, Kubala 90 című tárlat két hétig tekinthető meg a Debreceni Egyetemen.