Tisza Istvánra emlékeztek
A Debreceni Egyetem Főépülete előtt tavaly felállított szobránál emlékeztek az egyetemalapító néhai miniszterelnökre, az intézmény egykori névadójára, gróf Tisza Istvánra halálának 99. évfordulóján.
Magyar Tudomány Ünnepe 2017
„Emberközpontú tudomány” – ez az idei mottója a Magyar Tudomány Ünnepe országos és határon túli programsorozatának, melyhez ebben az évben is rendezvények sorával csatlakozik a Debreceni Egyetem.
Vastaps és teltház a színházi találkozón
Valamennyi előadást teltházas közönség előtt játszották az egyetemista színjátszók, akik 5. alkalommal látogattak el október 20-22. között a Debreceni Egyetemi Színházi Találkozóra.
Keresik a tehetségeket
A cégek előadásai, információs standjai és próbainterjúi mellett a tanszékek is bemutatják kutatási projektjeiket hétfőn és kedden, az őszi Informatikai Szakmai Napokon a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Nem bírt a DEAC a bajnokesélyessel
Nagyarányú, 40 pontos vereséget szenvedtek az Debreceni Egyetem Atlétikai Clubjának férfi kosarasai a Körmendtől. A kézilabdacsapat idegenben döntetlent játszott, a futsalosok megszerezték első győzelmüket, az NB III-as focicsapat viszont ismét kikapott.
A „Hadak útján” Debrecenben
A népvándorlás korával foglalkozó fiatal kutatók számolhattak be legújabb tudományos eredményeikről azon a szakmai konferencián, amelyet október 27-28-án tartott közösen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Déri Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum.
Meglepetésre készülnek a kosarasok
Ismét nehéz meccs vár a DEAC férfi kosárlabdázóira, Berényi Sándor együttese a bajnokesélyes Körmend csapatát fogadja a hétvégén. A veretlen floorballosok újabb győzelmet szereznének, ezúttal idegenben, az NB III-as focicsapat pedig itthon javítana mérlegén.
Tehetséggondozás az informatikában
Az informatika gyakorlati alkalmazásával, új technológiákkal kapcsolatos témakörökben tartanak előadásokat cégek az őszi Informatikai Szakmai Napokon, október 30-31-én a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Közösen a mérnökképzés fejlesztéséért
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem a GANZ Villamossági Művek jogutódjával, a CG Electric Systems Hungary Zrt-vel az intézmény műszaki képzéseinek és ipari kutatásainak fejlesztéséről október 26-án.
Középpontban az emberi jogok
Három nemzet diákjainak mutatták meg a Balásházy tanulói, mit jelentenek a magyaroknak az emberi jogok. Az egyhetes nemzetközi találkozót az Erasmus+ Stratégiai Partnerségek program keretébe rendezte az egyetem gyakorlóiskolája.