Mi a pálya?
Élményeken keresztül ismerhették meg a különböző mérnöki szakmákat a fiatalok a Mi a pálya? című műszaki pályaválasztó fesztiválon, szerdán a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
Régi-új helyén a Segner szobor
Eredeti helyének közelében állították fel és avatták újra október 25-én, szerdán a klinikatelepen Segner János András orvos-fizikus szobrát, Mikus Sándor Kossuth-díjas szobrászművész alkotását.
Örökifjú szeniorok az iskolapadban
„A Debreceni Egyetem szerepe a közép-európai tudáshálózat fejlesztésében” címmel Szilvássy Zoltán rektor előadásával október 20-án megkezdődött a Szenior Egyetem két féléven át tartó sorozata.
Idegenben is győztek a kosarasok
Megszerezte első idegenbeli győzelmét a DEAC férfi kosárlabdacsapata az első osztályban. A floorballosok is nyertek Törökbálinton, a kézilabdázók döntetlent játszottak Törökszentmiklóson, míg a futsal és az NBIII-as focicsapat kikapott a hétvégén.
Vértakarékos szívműtétek
Az értékes vérkészítmények felesleges használatát csökkenti, a vérpótlást pedig korszerű módon, célzottan biztosítja a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikájának új, csúcstechnológiás készüléke.
Elismerés nemzeti ünnepünkön
A Debreceni Egyetem három professzora vett át kitüntetést a város fejlesztése érdekében a tudomány, az egészségügy és a környezetvédelem területén kifejtett kiemelkedő tevékenységért az október 23-ai ünnepi közgyűlésen.
A csontpótlás jövője
Egyedi tervezésű, 3D-nyomtatóval előállítható titán csontpótlásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetemen. Az innovatív implantátumokat már nem csavarok tartják, hanem teljesen összeépülnek a csonttal.
Adomány a beteg gyerekeknek
Csaknem száz püspökladányi édesanya gyűjtött játékokat, rajzeszközöket, mesekönyveket és kifestőket a Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszék betegellátó osztályán kezelt gyerekeknek. Az ajándékokat pénteken adták át.
„Színház az egész világ…”
Idén 5. alkalommal rendezi meg az Egyetemi Színjátszó Találkozót a Debreceni Egyetem október 17-21. között. A programban a hazai színjátszók mellett angol és olasz aktorok is bemutatkoznak a közönség előtt.
Idegenben bizonyíthatnak a kosarasok
Az amerikai centerrel megerősített férfi kosárlabdacsapat megszerezheti első idegenbeli győzelmét a hétvégén a MAFC ellen. A férfi futsalosokra megyei derbi vár, a DEAC NB III-as focistái pedig Nyírbátorban küzdenek meg a három pontért.