Együttműködve, akadályok nélkül
A fogyatékkal élő egyetemi hallgatók egységes ellátását szorgalmazták azon a konferencián, amelyet „SZUMMA” (egyesítés) elnevezéssel rendezett október 19-én a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja.
Azerbajdzsáni delegáció az egyetemen
A kaukázusi ország felsőoktatásának javítását célzó nemzetközi program keretében érkezett több mint húsztagú küldöttség a Debreceni Egyetemre. A vendégek szakmai konferencián, előadásokon és műhelymunkában vesznek részt péntekig.
Megjelent a Mókus Dal
Nagy sikert aratott a gyerekek és a szülők körében a Csicseri és Borsó együttes zeneszáma a Debreceni Egyetem kabalafigurájáról, eDÉről. A Mókus Dalhoz nemrég videoklipet is forgattak, ami már megtekinthető a youtube-on.
Az elődök előtt tisztelegtek
Egykori testnevelő tanáraira emlékezett a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete a közelgő Mindenszentek alkalmából. Az intézmény oktatói és hallgatói megkoszorúzták a neves testnevelők emléktábláját a Dóczy József utcai sporttelepen.
Elismerés az anatómiai képzésért
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.
Díjazták a KK alelnökét
Több évtizedes kiemelkedő munkájának elismeréseként Kossuth Zsuzsanna emlékéremmel tüntették ki Gál Máriát, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ ápolási és szakdolgozói alelnökét.
Nemzetközi népszerűség
Két, a napokban megjelenő nemzetközi listán is sikerrel szerepelt a Debreceni Egyetem. A Center for World University Rankings sorrendjében megőrizte pozícióját a hazai intézmények között, a Quacquarelli Symonds rangsorában pedig továbbra is az élvonalhoz tartozik.
Forradalom, irodalom, tanúság
Az 1956-os forradalom irodalmi reprezentációiról lesz szó a közelgő nemzeti ünnep, október 23-a alkalmából az egyetem tudományos ismeretterjesztős sorozatának, a Science Café következő előadásán.
yoUDay: a fellépőknél is siker
Odavoltak a fellepők a yoUDay-től. Volt, aki a Super Bowl-hoz hasonlította, másnak a húszezres tömeg maradt emlékezetes. Egy valamiben azonban mindenki egyetértett: ha újra fiatal lenne, a Debreceni Egyetemre iratkozna be.
Elismerés a Pharmapolis Klaszternek
Ismét megkapta az akkreditációt a Debreceni Egyetem kezdeményezésére alapított Pharmapolis Innovatív Élelmiszeripari Klaszter. Az erről szóló oklevelet a Nemzetgazdasági Minisztériumban adták át.