Mikrobiológiai szakmai elismerés
Manninger Rezső Emlékérmet kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Biomérnöki Tanszékének vezetője, Karaffa Levente.
Megújulva érkezik új helyére a Tisza-szobor
Október 31-én új, remélhetőleg végleges helyére kerül Kisfaludi Stróbl Zsigmond Tisza István szobra az egyetem Főépülete előtt. Az alkotást Győrfi Lajos restaurálta, most pedig a szobrász püspökladányi műtermében várakozik arra, hogy visszaszállítsák Debrecenbe.
Szárnyalnak a kosaras lányok
Kiütéses győzelmet aratott az egyetem női kosárlabda csapata az ünnepi hétvégén, a férfi kosarasoknál öt percen múlt a győzelem. A labdarúgók szombati mérlege egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség.
Agrárinnováció a Debreceni Egyetemen
Az intézmény tudásbázisára és akkreditált élelmiszeripari klaszterének tapasztalataira alapozva oktatási, kutatási, innovációs és mezőgazdasági iparfejlesztési stratégia kidolgozását kezdték meg a Debreceni Egyetemen.
A magyar szabadság őrvárosa
A Debreceni Egyetem és Debrecen városa közös ünnepséget rendezett 1956-ra emlékezve október 23-án az egyetemi Aulában.
Iráni partner az egészségipari kutatásokban
A hagyományos ázsiai orvoslás modernizálását kutathatják együtt iráni és debreceni tudósok. Többek között erről tárgyaltak pénteken a Debreceni Egyetem és Shahid Beheshti University vezetői.
FM90: az egyetem szimbólumáról
A gerundium jelkép és tisztelgés a több évszázados múltra visszatekintő debreceni felsőoktatás előtt. Az egyetem ünnepi eseményeinek elmaradhatatlan dísze, unikális a magyar felsőoktatásban – történetét az FM90 Campus Rádió dolgozta fel.
Meccsek az ünnepi hétvégén
Az eddigi legnehezebb erőpróba vár a DEAC Kamilla Gyógyfürdő férfi kosarasaira, a nyáron megerősített Miskolchoz látogatnak péntek este. Az egyetem labdarúgó csapatai és a kosaras lányok szombaton játszanak, a férfi futsalosok pedig hétfőn lépnek pályára.
A forradalom gyújtópontjában
Kiállítással, tudományos konferenciával, valamint a város és az egyetem által közösen hirdetett, az 1956-os eseményeket felidéző filmpályázat eredményhirdetésével kezdődött a forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából rendezett programsorozat a Debreceni Egyetemen.
A lakosság 10%-át bántották gyerekként
A világ vezető pszichológus kutatóinak meghívásával, az országban elsőként a Debreceni Egyetemen rendeztek képzést és workshopot a gyerekkori traumák okozta disszociatív zavarokkal kapcsolatban.