iDE nézz!
Útjára indul a Debreceni Egyetem saját gyártású magazinműsora, melyben az intézmény legfontosabb eseményeiről, rendezvényeiről, aktualitásairól láthatnak tartalmas riportokat, interjúkat, klipeket. Az első adás már megtekinthető az unideb.hu-n és az egyetem Youtube csatornáján.
Karácsonyi hangolódás az oDEonban
Idén is közösen mutatják be A Grincs (Ami nincs?) című családi musicalt az oDEon Musical Stúdió és a SzíniTanoda tagjai, valamint az Egyetemi PolgáRock társulata. A darab ezúttal is sok meglepetést tartogat.
Talajszennyezés és a földigiliszták
A szennyezett talajok élőlények általi hatékony és környezetvédelmi szempontból biztonságos tisztítási technológiájának kidolgozását is segíthetik a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszék munkatársai által egy rangos tudományos folyóiratban publikált eredmények.
Idei utolsó meccsükre készülnek a labdarúgók
A Debreceni Egyetem jégkorongozóira két hazai mérkőzés vár december első hétvégéjén. Itthon játszanak kosárlabdázóink, labdarúgóink és futsalosaink is. A többi csapat idegenbe utazik.
A növénynemesítés múltja és jövője a DE agrárkarán
Az első magyar növénynemesítési könyv megjelenésének 200. évfordulója alkalmából tartott konferenciát a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar a Magyar Tudományos Akadémiával és a Magyar Növénynemesítők Egyesületével közösen. A tudományos emléknapon Farkas Bertalan űrhajós is részt vett.
Nemzetközi elitben az Informatikai Kar
A Microsoft Learn for Educators Program tagjaként a Debreceni Egyetem Informatikai Kara is részt vett a világcég által szervezett varsói szakmai csúcstalálkozón. Az IK a nemzetközi nagyvállalat egyik kiemelkedő partnereként mutatta be a Microsoft támogatásával elért tudományos és oktatási eredményeit.
Antik titkok olasz nyelven
Bronzi di Riace címmel 1972-ben a calabriai város mellett, a tengerben talált antik görög bronzszobrok történetéről tartott olasz nyelvű előadást szerdán a Debreceni Egyetemen Giacomo Maria Oliva, az olaszországi Museo di Reggio Calabria igazgatóhelyettese.
Díjazott tudományos értekezés
Rangos elismerést kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának adjunktusa. Nagy Nikoletta a Magyar Tudományos Akadémia Az év kiemelkedő szünbiológiai témájú egyetemi doktori (PhD) értekezése díjat vehette át.
A DE munkatársa a legjobb fiatal gyógyszerész
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Tanszék tanársegéde nyerte el idén a Kiváló Fiatal Gyógyszerész Díjat. Rusznyák Ágnes ebben az évben szerzett PhD fokozatot, a kutatás mellett a tehetséggondozásban is részt vesz.
Ünnepre készülve - a Debreceni Régizene Együttes adventi hangversenye
Újabb koncerttel várják a barokk muzsika kedvelőit az Universitas-Debrecen hangversenysorozat következő eseményére.