GYIK#19 - Hány kreditet ajánlott teljesítenem félévente, évente?

Ahhoz, hogy a hallgató (tagozattól függetlenül) a képzési idő alatt megszerezze a diploma megszerzéséhez szükséges kreditszámot, félévente átlagosan 30 kredit teljesítése ajánlott. A 30 kredit a szakos és az egyéb, intézményi szabadon választható kurzusok kreditszámát is tartalmazza.
A tanévben (vagy jogviszony szüneteltetés esetén az utolsó két aktív félévben) az

1. államilag támogatott (2011 szeptemberében, vagy azelőtt kezdett) és állami ösztöndíjas (legkésőbb 2015 szeptemberében kezdett) hallgatónak összesen legalább 30 kreditet (= az ajánlott tantervben előírt kreditmennyiség legalább ötven százalékát) kell megszereznie. Ha a hallgató az utolsó két aktív félévben a 30 kreditet nem szerezte meg, tanulmányait a következő tanévben csak költségtérítéses képzésben folytathatja.
  2. 2016 szeptemberében vagy azt követően kezdett állami ösztöndíjas hallgatónak összesen legalább 36 kreditet (= két utolsó aktív félév átlagában 18 kreditet) kell megszereznie. Ha  a hallgató az utolsó két aktív félévben a 36 kreditet nem szerezte meg, vagy nem érte el a szabályzatban megállapított tanulmányi átlagot, tanulmányait a  következő  tanévben csak önköltséges képzésben folytathatja. (Kivételt képez az a félév, amelyben a hallgató az intézmény hozzájárulásával külföldi részképzésben vett részt.)
    A  345/2015.  (XI.  19.)  Kormányrendelet  a  36  kredit  teljesítése  mellé  az  alábbi tanulmányi átlag elérését is előírja az állami ösztöndíjas státuszt megtartásához:

• 2017. szept. 1-től: 2,75;
    • 2018. szept. 1-től: 3,0;
    • 2019. szept. 1-től: 3,25;
    • 2020. szept. 1-től: 3,5.

Frissítés dátuma: 2018.07.24.