GYIK#20 - Hány kreditet kell teljesítenem a tanulmányi ösztöndíj jogosultsághoz?

Tanulmányi ösztöndíjra az állami ösztöndíjas, nappali tagozatos hallgatók jogosultak külön  pályázat nélkül, az előző félévi tanulmányi eredményük alapján.
Az egyetemre első alkalommal beiratkozott hallgató a beiratkozását követő első félévben tanulmányi ösztöndíjban nem részesülhet.
A hallgatók akkor részesülhetnek tanulmányi ösztöndíjban, ha az előző félévben legalább 20 kreditet, ezen belül legalább 15 szakmai kreditet szereztek, valamint teljesítették a tanulmányi ösztöndíjra vonatkozó, ta- nulmányi és vizsgaszabályzatban szereplő feltételeket. Külföldi felsőoktatási intézményben teljesített félév esetén a tanulmányi ösztöndíjra való jogosultság feltétele az adott intézményben összesen 15 kredit teljesítése.

Frissítés dátuma: 2018.07.24.