GYIK#22 - Hány kreditet kell összegyűjtenem a diplomához?

1. BA-képzés: 180 kredit (szociális munka szakon 210 kredit), ebből általában 110-120 az alapszak kreditszáma, 50 kredit a BA-n belüli minor/specializáció kreditszáma (kivétel: politológia, pszichológia, szociológia, szociális munka alapszakok), 20 kredit az  intézményi  szabadon választható kurzusoké, amelyen belül a minor szakot választók esetében 10 kreditnyi a tanári alapozó kurzusok kreditszáma.
  2. Diszciplináris MA-képzés: 120 kredit, ebből a szakdolgozat 20 kredit.
  3. Kétszakos nappali tagozatos tanári MA-képzés: 150 kredit, ebből az első tanári szakképzettséghez legalább 30 kreditet kell, a második tanári szakképzettség megszerzéséhez legfeljebb 50 kreditet lehet megszerezni, a tanári szakterületi ismeretek (pedagógiai, pszichológiai elméleti és gyakorlati ismeretek) kreditértéke 40 kredit, ebből a szakmódszertani ismeretek kreditértéke legalább 7 kredit, a szakdolgozathoz rendelhető kreditérték pedig 5 kredit. Az összefüggő szakmai gyakorlat kreditértéke 30 kredit.
  4. Egyszakos levelező tagozatos tanári MA-képzés:
    • főiskolai tanári diplomával rendelkezőknek a diploma egyik szakjával megegyező tanári mesterszakon 60 kredit, kiegészítve szaktárgyi-diszciplináris zárószigorlat 3 kreditjével
    • főiskolai kétszakos tanári diplomával rendelkezőknek a diploma mindkét szakjával megegyező tanári mesterszakokon 90 kredit, kiegészítve szaktárgyi-diszciplináris zárószigorlat 3 kreditjével
    • tanári mesterfokozattal rendelkezőknek újabb, az alapdiploma szakjától eltérő tanári mesterszakon 60 kredit, kiegészítve a szaktárgyi-diszciplináris zárószigorlat 3 kreditjével
    • egyetemi vagy főiskolai egyszakos tanári oklevéllel rendelkezőknek újabb, az alapdiploma szakjától eltérő tanári mesterszakon 60 kredit, kiegészítve a szaktárgyi-diszciplináris zárószigorlat 3 kreditjével
    • egyetemi bölcsész, illetve diszciplináris mesterszakos oklevéllel rendelkezőknek a bölcsész szaknak vagy a diszciplináris mesterszaknak megfelelő tanári mesterszakon 90 kredit, kiegészítve a szaktárgyi-diszciplináris zárószigorlat 3 kreditjével
      A fentebb szereplő kreditszámokból a szakdolgozat kreditértéke: 5 kredit.
  5. Osztatlan tanárképzés: két általános iskolai szak (képzési idő: 10 félév) esetén 300 kredit; általános- és középiskolai szakpár (képzési idő: 11 félév) esetén 330 kredit; két középiskolai szak esetén 360 kredit. Ezen belül a szakos kreditek száma a képzési időtől függően szakonként legalább 100, legfeljebb 130 kredit, a tanári felkészítés kreditszáma képzési időtől függetlenül 100 kredit. Nappali tagozaton az összefüggő, egyéni iskolai gyakorlat 2 félév. A szakdolgozat kreditértéke 8 kredit a szakterületi krediteken belül. A tanári felkészítés 100 kreditjének megoszlása: pedagógiai, pszichológiai elméleti és gyakorlati ismeretet: 28 kredit, szakmódszertan szakonként 8  kredit, tanítási gyakorlatok szakonként 2 kredit, közösségi pedagógiai gyakorlat értéke 2 kredit, összefüggő egyéni iskolai gyakorlat 50 kredit, a portfólió 2 kredit, a szabadon választható tantárgyak képzési időtől függően: 12, 13 vagy 15 kredit.
  6. Felsőoktatási szakképzés: 120 kredit.
  7. Szakirányú továbbképzés: két féléves képzés esetén 60 kredit, négy féléves képzés esetén 120 kredit.

Frissítés dátuma: 2018.07.24.