Kari hírek

21 jan
Német kapcsolat
Még szorosabbra fűzné évek óta jól működő kapcsolatát a Debreceni Egyetemmel a budapesti Goethe Intézet új vezetője – hangzott el hétfőn, Evelin Hust bemutatkozó látogatásán. Az igazgatót Bartha Elek rektorhelyettes és Keményfi Róbert dékán fogadta.
18 jan
Kínai holdújév gála
A DE BTK Konfuciusz Intézetének holdújév gálája 2020. február 8.
15 jan
Konfuciusz intézeti delegáció Kínában
A háromnapos rendezvénynek Hunan tartomány fővárosa, a mintegy 8 milliós népességű Changsha városa adott otthont.
15 jan
Segítünk nemzetközi tudást szerezni – BSC kurzusok a Bölcsészkaron
A 2019/2020-as tanév őszi félévében is megrendezésre került a Debrecen BSC (Business Service Centers) Kerekasztal képzése.
14 jan
A díszjelvények története
Felejthetetlen látvány a Debreceni Egyetem ünnepi alkalmain a talárba öltözött, gerundiumot vivő diákok mögött ugyancsak talárt és rektori, dékáni láncot viselő egyetemi méltóságok bevonulása. A máig használt jelképek története csaknem egyidős az intézménnyel.
03 jan
Boldog új évet kívánunk!
Minden kedves oktatónknak, hallgatóknak, munkatársunknak és látogatónknak sikeres, boldog új évet kívánunk!
Évzáró ünnepi ülés a BTK-n
A Főépület Aulájában tartott ünnepi tudományos üléssel zárta az esztendőt kedden a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. A rendezvényen székfoglaló előadásokkal mutatkoztak be a kar új akadémikusai.
Ceglédi Tímea a Gazsó Ferenc Emlékdíj kitüntetettje
Az emlékdíjat azoknak a 40 év alatti kutatóknak ítélik oda, akik a Gazsó Ferenc által művelt témakörökben kiemelkedő pályaművet alkottak.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 73-an, köztük a Debreceni Egyetem öt oktatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet december 5-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
A Magyar Tudomány Ünnepe
A Bölcsészettudományi Kar 2019-ben megválasztott akadémikusainak és Petőfi S. János díjasainak a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából tartott előadása.