Kari hírek

26 feb
Párbeszéd a modellváltásról
Egyetemi vezetőkkel egyeztetett Stumpf István február 24-én a Debreceni Egyetemen. A modellváltásért felelős kormánybiztos szerint az átalakulás tovább erősítheti azokat a gazdasági és szervezeti folyamatokat, amelyek már elindultak a debreceni intézményben.
18 feb
Távoktatás nemzetközi szinten
Közös magyar-amerikai virtuális nyelvtanulási programot és nyelvészeti kutatószemináriumot indít tavasszal a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és az amerikai Indiana Egyetem. A programban 37 elsőéves, alap-, tanár- és mesterszakos hallgató vesz részt.
17 feb
Pályázati felhívás
A Debreceni Egyetem és az Università degli Studi di Firenze pályázatot hirdet.
17 feb
Nemzetközi tanulmánykötet Trianonról
A 100 éves évfordulóhoz kapcsolódva új, idegen nyelvű tanulmánykötet jelent meg Trianonról a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének kiadásában. A kiadvány összeállításában a DE szakemberei mellett az intézet külföldi partnerei is szerepet vállaltak.
15 feb
Kínai Holdújév kirakatkiállítás
A kínai Tavaszi Fesztivál keretében a Tiencsini Képzőművészeti Akadémia 39 művészének alkotásaiból nyílt kiállítás február 12-én Debrecenben, a Piac utca 28/c alatti üzlet kirakatában. A tárlatot az egyetem Konfuciusz Intézete, a Tianjin Foreign Studies University és a város közösen szervezte.
Vár a Bölcsészkar!
A 2021. szeptemberétől induló tanévre is várjuk leendő hallgatóinkat alap- és osztatlan tanár szakjainkon állami finanszírozott képzéseken!
12 feb
Felvételinél is bölcs döntés a BTK
Patinás múlt, folyamatos fejlődés, töretlen népszerűség, biztos jövőkép.
Közös megemlékezés
A gályarab-szabadítás emléknapján, február 11-én közös megemlékezést és koszorúzást tartott a Debreceni Református Hittudományi Egyetem és a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszéke a Kollégium és a Nagytemplom között kialakított Emlékkertben álló Gályarabok emlékoszlopánál.
11 feb
Oktatás–Informatika–Pedagógia 2021
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete, valamint a Debreceni Akadémiai Bizottság Neveléstudományi Munkabizottsága február 12-én, pénteken rendezi meg több tudományterületet átölelő szakmai tanácskozását.