Kari hírek

Emléktábla- és teremavató
Görömbei András (1945-2013) irodalomtörténész tiszteletére avatott emléktáblát Debrecen város és a Debreceni Egyetem kedden a Kölcsey Központban. A létesítmény bálterme is a professzor nevét viseli ezentúl.
Nem ciki iskolapszichológushoz járni
Milyen lenne a világ iskolapszichológus nélkül? címmel iskola- és óvodapszichológusok tartottak szakmai tanácskozást a debreceni DAB Székházban. Az ország minden részéből érkezett 62 szakember a plenáris ülések mellett 13 műhely keretében tanácskozott.
Doktorandusz konferencia a BTK-n
„Conferentia Debreceniensis Doctorandorum Iuvenum” címmel ókorral, középkorral és kora újkorral foglalkozó doktoranduszok számára rendezett konferenciát október 15-16-án a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete, valamint a Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola.
Pályázati felhívás a Petőfi S. János Publikációs Díj elnyerésére
A DE bölcsészettudományi területe pályázatot ír ki a Petőfi S. János Publikációs Díj elnyerésére.
Ismerkedés a „Tiltott várossal”
Közös online modult indít „Forbidden City" (Tiltott város) címmel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Konfuciusz Intézete és a Tianjin Foreign Studies University. A kurzus ünnepélyes megnyitóját csütörtökön videókonferencia keretében rendezték Debrecenben és Tiencsinben.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Kínai-magyar konferencia a rizsről
A kínai őszközépünnephez, a hazai rizsaratás kezdetéhez kapcsolódva „A rizs Kínában és Magyarországon” címmel rendezett tudományos konferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete szombaton Gyomaendrődön.
Jubiláns „friss” diplomások a BTK-n
Arany-, gyémánt-, vas- és rubinoklevelet vehettek át a Debreceni Egyetem korábbi jogelőd intézményeinek Bölcsészettudományi Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzettek október 10-én a Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségen.
DEbate: a Szent Korona hazatérése
Angol nyelvű vita- és videóversenyt hirdetett középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségével és a Magyarországon működő Amerikai Kuckókkal együtt. A téma a Szent Korona legutóbbi hazatérése.