Kari hírek

01 júl
Sikeres JSTOR projekt a Hungarian Journal of English and American Studies részvételével
2021 februártól májusig terjedő időszakában már 151 országából keresték fel az online elérhető gyűjteményt.
Új kötetek az arisztokrácia kutatásáról
Közösen tart hármas könyvbemutatót június 28-án a Debreceni Egyetem Történelmi Intézete és a Nemzetközi Inter-regionális Társadalomtörténeti és Néprajzi Központ. Az online eseményen az arisztokráciával kapcsolatos legfrissebb kutatási eredményeket ismerhetik meg az érdeklődők.
Kiváló hallgatók a BTK-n
Oklevéllel, ösztöndíjjal jutalmazta hallgatói kiváló teljesítményét a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
NeurotechEU: „ideges” bölcsészek
Kiváló hallgatók a BTK-n
Oklevéllel, ösztöndíjjal jutalmazta hallgatói kiváló teljesítményét a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara (BTK). Az elismeréseket 33-an vehették át az intézmény Főépületében szerdán rendezett házi ünnepségen.
NeurotechEU: „ideges” bölcsészek
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara is részt vesz a nyolc európai egyetem által közösen indított NeurotechEU programban. A BTK kapcsolódó angol nyelv- és kultúratudományi kutatásait június végén konferencián ismertetik a szakemberek.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Pillanatkép a Campus Fesztiválról, madártávlatból a kivilágított fesztiválhelyszín - ez látható a frissen megjelent Egyetemi Élet címlapján. Az új szám bepillantást enged az egyetemi űrprogramba és új információk olvashatók benne az Innovációs Központról is.
Tanévzáró – újra a Stadionban
A Debreceni Egyetem idén is a Nagyerdei Stadionban rendezi diplomaosztóval egybekötött tanévzáró ünnepségét, a végzősök magas száma és a korlátozások miatt nem egy, hanem három időpontban.
Nemzetközi konferencia a BTK-n
„A hatalom nyelve - a nyelv hatalma” címmel rendez közös online nemzetközi konferenciát június 10-én és 11-én a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Germanisztikai Intézete, a Debreceni Német Kulturális Fórum és a Német-Magyar Ifjúsági Szervezet.
CARPE – kutatói partnerség
A Debreceni Egyetem rendezi a CARPE, az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es konferenciáját. Az európai felsőoktatási intézmények alkotta konzorcium októberi rendezvénye révén a kutatók megtalálhatják tudományos partnereiket. A cél az egyetemi kutatási hálózatok fejlesztése.