Kari hírek

22 már
Versenyelőnyben a németül tudók
A versenyre több mint 100 diák jelentkezett több mint 15 debreceni, illetve környékbeli középiskolából.
22 már
Értékes német könyvadomány
A Német Lovagrend történetével foglalkozó rangos könyvsorozatot kapott ajándékba a DE BTK Történelmi Intézete. A Németországban az elmúlt csaknem öt évtized alatt megjelent köteteket a témával foglalkozó kutatók, hallgatók egyaránt forgathatják majd az Intézet könyvtárában.
Virtual Coffee Talk #2
New Normal - mire számíthatsz? - panelbeszélgetés a megváltozott munkakörülményekről.
Kitüntetések az egyetem dolgozóinak
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem vezetése idén is több mint száz munkatársát részesítette kitüntetésben. A most odaítélt Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Okleveleket a járványhelyzet miatt később adják át.
Frontvonalban a szociális munkások
A hazai szociális munkás képzésben résztvevő felsőoktatási képzőhelyekkel összefogásban rendeztek közös online szakmai konferenciát a szociális munka világnapja alkalmából. Az eseményhez a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara, valamint a DE Szociológia és Szociálpolitika Tanszéke is csatlakozott.
16 már
„egy sima – egy fordított” eredmény
Megszületett a döntés, kiderült, kik a Debreceni Egyetemi Színház (DESzínház) első alkalommal meghirdetett, „egy sima – egy fordított" elnevezésű műfordítói pályázatának nyertesei és különdíjasai. A felhívás sikerét mutatja, hogy itthonról és külföldről összesen 120 pályamű érkezett.
16 már
Kitüntetések a nemzeti ünnepen
A Debreceni Egyetem több kiváló oktatója és munkatársa részesült elismerésben a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából. A legmagasabb állami kitüntetéseket Magyarország köztársasági elnöke adományozza. A járványhelyzet miatt a most odaítélt kitüntetéseket csak később vehetik át a díjazottak.
05 már
Jegyzetpályázat a 2021. évre
A DE-BTK vezetésének felkérésére a Kari Kiadói és Jegyzetbizottság tananyagfejlesztési, jegyzetkiadási pályázatot ír ki a kar oktatói, kutatói számára
05 már
Mobilitás a járvány idején
A járványügyi helyzetben is tanulhatnak külföldön a hallgatók, illetve szakmai gyakorlatot is szerezhetnek a mobilitás révén. Meghirdették a 2021-2022-es tanévre vonatkozó Erasmus+ pályázatait, az Európai Unió tagállamai mellett összesen 33 ország vesz részt a programban.