Nemzetközi publikációk támogatása a BTK-n

Korábban még meg nem jelent nemzetközi, idegen nyelvű, monografikus jellegű, vagy magyar, de nemzetközi kutatók szereplésével készült tudományos kötet kiadásához igényelhetnek pályázati forrást a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) oktatói.

A támogatásban azok a főállású - tanársegéd, adjunktus vagy docens beosztású – oktatók részesülhetnek, akik még nem töltötték be 55. életévüket.

- A támogatási összeg idegen nyelvű fordításra, lektorálásra, jogdíjra, nemzetközi honoráriumra és nyomdai költségekre is felhasználható – tájékoztatott Keményfi Róbert. A Bölcsészettudományi Kar dékánja hangsúlyozta: a pályázat lehetőséget nyújt arra, hogy a kar oktatói folytathassák tudományos kutatómunkájukat, valamint fenntartsák nemzetközi kapcsolataikat, amelyek ápolására a koronavírus járvány idején személyesen nincs lehetőség.

– Természetesen a pályázat benyújtásakor elvárás a tervezett kiadvány adatainak, tartalmi összefoglalójának ismertetése mellett egy pénzügyi terv benyújtása is, amely tartalmazza a vállalt önrész megjelölése mellett a megjelenéshez szükséges dologi és egyéb költségek részletezését is – tette hozzá a dékán.

További elvárás, hogy a sikeres pályázati forrásból megjelent műben a megfelelő helyen fel legyen tüntetve, miszerint a kutatás és a kiadás a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Tudományos Alapjának támogatásával valósult meg.

A pályázattal kapcsolatban bővebb információ:

DE BTK Dékáni Hivatal, Főépület 3. III. emelet 335.

Marsa Anikó ügyvivő-szakértő, 22170 mellék, marsa.aniko@arts.unideb.hu

A támogatási igény benyújtásának határideje: folyamatos

Az elbírálás folyamatos.

A támogatási kérvény elérhetősége: btk.unideb.hu