Online TDK a Bölcsészettudományi Karon

Magyar és külföldi hallgatók részvételével idén online rendezte meg hagyományos Tudományos Diákköri Konferenciáját (TDK) a Debreceni Egyetem.
A legjobbak jövőre részt vehetnek az országos megmérettetésen is.

Az intézmény kari szinten évente megszervezi tudományos konferenciáját, ami lehetőséget biztosít a tehetséges külföldi és hazai hallgatók számára, hogy angol és magyar nyelven bemutatkozhassanak kutatási eredményeikkel. Idén a járvány miatt kialakult helyzetben a megszokott, személyes prezentációk helyett a karok TDK-vezetése egységesen az online rendezés mellett döntött.

Az intézményi, intézeti, tanszéki szinten megrendezett tudományos diákköri konferenciák november 23-27. között zajlottak a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Karán (BTK).

Az online platformon megtartott konferencia 14 tagozatában (Angol nyelvészet, Brit és amerikai irodalom és kultúra, Esztétika és filozófia, Germanisztika, Irodalom- és kultúratudomány, Kommunikáció és média, Magyar nyelvészet, Művelődéstudomány, Néprajz, Neveléstudomány, Pszichológia, Romanisztika, Szociológia és politológia, Történelem) összesen 103 pályamunkát ismerhetett meg a kar oktatóiból álló zsűri.

- A bírálói, értékelő visszajelzések egyöntetűen azt mutatják, hogy a megváltozott körülmények sem csökkentették az érdeklődő hallgatók kutatói kedvét, általában alaposan végiggondolt pályamunkák készültek, amelyeket magas színvonalú prezentációk keretében mutattak be a konferencia résztvevői. A tagozatonként legjobban szereplő hallgatók a helyezésüket tanúsító okleveleket kaptak és jutalomként ösztöndíj-kiegészítést – tájékoztatta a hirek.unideb.hu portált Pete László, a BTK Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke.

A hallgatók az intézményi konferenciákon nyertek jogosultságot a 2021. tavaszi, szintén online formában megvalósuló Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) való részvételre.

A DE BTK hallgatói a Művészeti és Művészettudományi, a Humán Tudományi, a Társadalomtudományi, a Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi, valamint a Tanulás- és Tanításmódszertani-Tudástechnológiai Szekcióban vesznek részt a jövő évi országos megmérettetésen.

Sajtóiroda - BZs