Kulturális és tudományos keretmegállapodást kötött a Debreceni Egyetem, Tiencsini Idegen Nyelvi Egyetem és a Tiencsini Képzőművészeti Akadémia

A “Tavaszi kínai művészeti bemutató Debrecenben, Hajdúszoboszlón, Hajdúnánáson és Gyomaendrődön a Tiencsini Szépművészeti Akadémia közreműködésével” kiállítássorozat lezárásaként 2021. május 14-én a Tiencsini Idegen Nyelvi Egyetem (TJFSU), a Tiencsini Képzőművészeti Akadémia (TAFA) és a Debreceni Egyetem (DE) az online térben ünnepelte meg sikeres kirakatkiállításainak lezárását. Az ünnepség keretében az egyetemek vezetői egy új, tudományos és kulturális cseréket és együttműködéseket megerősítő keretmegállapodást írtak alá.

A megbeszélésen részt vett Dr. Puskás István, Debrecen város alpolgármestere, Zhao Jianling, a Tiencsin Város Külügyi Hivatalának főigazgató-helyettese, Prof. Dr. Bartha Elek, a DE rektorhelyettese, Dr. Csatár Péter, a DE Bölcsészettudományi Kar dékánhelyettese, Dr. Jia Guangjian, a TAFA elnöke, Prof. Dr. Chen Fachun, a TJFSU elnöke, valamint Dr. Li Yingying a TJFSU alelnöke. A megbeszélésen részt vettek még a DE BTK Konfuciusz Intézetének igazgatói, Dr. Csontos Pál, és Dr. Xianjun Cui, továbbá Tiencsin Város Külügyi Iroda európai és afrikai kirendeltségének képviselői, a TAFA elnöki irodájának képviselői és a TJFSU Nemzetközi Együttműködési és Csereügyi Irodájának képviselői.