Kötetbemutató

Május 26-án került sor a Debreceni Egyetemen kiadott Kultúrák és médiumok párbeszéde. A.P. Csehov című tanulmánykötet bemutatójára Budapesten, az Idegennyelvű Könyvtárban. Az esemény moderátora, Gyürky Katalin kérdezte a kötet szerkesztőjét, Regéczi Ildikót, valamint a tanulmányok szerzőit Csehov-olvasatukról és az aktuális közelítésmódokról. A beszélgetésben szó esett a monográfia részét képező szépirodalmi szövegek jelentőségéről, az orosz író poétikájához való kapcsolódásáról, valamint a magyar közönség számára is jól ismert drámák fordításának problematikájáról is.

A kötet szerzői és fordítói: Cs. Jónás Erzsébet, Csikai Zsuzsa, Dukkon Ágnes, Eötvös Péter, Gula Marianna, Hamvai Kornél, Tatjana Jurjevna Iljuhina, Kalafatics Zsuzsanna, Tadeusz Klimowicz, Kozma András, Kroó Katalin, Molnár Angelika, Natalija Njagolova, Orbán Jolán, Pálfalvi Lajos, Rácz Ildikó Mária, Regéczi Ildikó, V. Gilbert Edit, Zoltán Dominika.

A kötetről podcast is készült, amely meghallgatható a DE könyvtárának népszerűsítő műsorában, az AudMaxban: https://anchor.fm/audmax/episodes/Mirt-s-hogyan-hatott-Csehov-az-r-s-a-…