A dán nagykövet asszony előadása a Bölcsészettudományi Karon

Dánia Magyarországra akkreditált nagykövete, Kirsten Rosenvold Geelan látogatást tett egyetemünkön és előadást is tartott a Bölcsészettudományi Karon, a Politikatudományi és Szociológiai Intézet szervezésében.
Az előadás része annak a rendezvénysorozatnak, amelyet a Dán Nagykövetség szervez ebben az évben városunkban.
A Bölcsészettudományi Kar részéről Csatár Péter dékánhelyettes köszöntötte a nagykövet asszonyt, akinek az előadása egy rövidfilm levetítésével kezdődött, amely dán életérzést mutatta be. Az előadás a dán jóléti modellről, valamint a társadalmi felelősségvállalásról szólt. Az elődadás utáni vitában sok kérdés hangzott el, nemcsak a jelen lévő oktatók, hanem a nagyszámú egyetemi hallgatóság részéről is.