Elhunyt Dr. Szabó Irén, a Debreceni Egyetem BTK Politikatudományi Tanszékének docense

Életének 84. évében, 2024. április 5-én elhunyt Szabó Irén, a Debreceni Egyetem BTK Politikatudományi Tanszékének docense.

Szabó Irén harmincöt évet töltött az egyetem szolgálatában mint oktató, illetve tudományos munkatárs. Tanulmányait a Debreceni Egyetemen jogelőd intézményében végezte. 1970-ben kandidált Kijevben.

1996-ban került a Debreceni Egyetem alkalmazásába oktatóként, és nyugdíjba vonulásáig (2001) oktatott és végezte tudományos tevékenységét. Ezt követően 15 éven át megbízással folytatta tovább oktatói tevékenységét, végezte tudományos munkásságát.

Kollégái tisztelték és felnéztek rá, támogatását szívesen fogadták. Hallgatói nagyon szerették, előadásai nagy hatással voltak rájuk. Empátiájával, páratlan segítőkészségével példát mutatott munkatársainak és tanítványainak egyaránt.

Halálával nagy űrt hagyott családjában és munkatársai körében. A Politikatudományi Tanszék dolgozóival aktív kapcsolatot tartott halála bekövetkeztéig.

Fájó szívvel búcsúzunk tőled, emlékedet szeretettel megőrizzük!